Moravská Liga Týmů - Velké Finále

Autor: Kamil | Datum: 08.01.2013

Víceúčelová hala se 15. 12. 12 stala dějištěm finálových bojů Moravské Ligy Taekwon-do ( dále jen MLT ). Týmy ze Třebíče, Karviné, Brna a domácí Opavy změřili své síly v boji, aby z nich vzešel historicky první vítěz prvního ročníku.

Po třech proběhlých kolech bylo jasné, že o prvenství se popere Brno, karviná a Opava. V systému každý s každým bylo vše otevřeno, rozdíl na prvních pozicích byl pouhý bod. Boje byly velmi emotivní, jelikož šlo o všechno a po první části, kdy Opava vyhrála nad Brnem a karviná remizovala s Třebíčí, se miska vah naklonila na stranu Opavy. V druhé části Opava bohužel prohrála s Třebíčí a Karviná porazila Brno. To opět srovnalo šance, ale bylo jasné, že v poslední částí se rozhodne o vítězi už jen mezi Opavou a Karvinou, což byl shodou náhod i poslední zápas večera. Naštěstí se vše podařilo a OPAVA VYHRÁLA a stala se vítězem prvního ročníku MLT. Poslední kolo vyhrála Třebíč, která si tím spravila chuť.

Dalším bodem večera byla tzv. Pyramida mistrů. Ve které se utkali nejlepší bojovníci České republiky a Evropy bez rozdílu vah. Z Holandska přijel Henry Bloks, aktuální seniorský Mistr Evropy a z Ruska šestnáctileá naděje Ruslan NAsonov. Za Opavu v této pyramidě startoval náš Honza Vrchovecký, který obhajoval vítězství z Třebíče. Bohužel ho vyřadil právě Henry Bloks. Nakonec pyramidu vyhrál Ruslan Nasonov, který ve finále porazil Henryho Blokse.

Nedílnou součástí Ligy je i charitativní činnost. Ze vstupného přispíváme celou polovinou na handicapované děti. A za tento rok se podařilo díky divákům a Lukáši Konečnému, který podpořil druhé kolo v Brně svou přítomností a dražbou svých rukavic, nasbírat prostředky na speciální vozík pro Terezku Muroňovou, která trpí mozkovou obrnou. A ze vstupného v Opavě, kam přišlo přes dvě stovky diváků, spolu se zbytkem po nákupu vozíku se koupil i speciální kočárek pro Jakuba Michalíka. Akci v Opavě podpořila svou přítomností i s rodinou Monika Žídková, která předala vozíček i kočárek přímo do rukou Terezky a Jakuba a jejich rodičů. Za což ji velmi děkujem a vážíme si toho.

Celou akci výborně moderoval Miroslav Sýkora, za což mu patří velký dík. V dalším ročníku přibude navíc Frýdek - Místek, takže bude už pět týmů a obhajoba Opavy bude těžší.

admin