III. kolo Moravské ligy a náš úspěch

Autor: Kamil | Datum: 17.09.2012

I když tomu skoro nikdo nevěřil, sen se stal skutečností a Opava opět vyhrála. A jak se tento sen plnil krok po kroku?

V sobotu 15.9. se v Třebíči konalo III. kolo Moravské Ligy Taekwon – do v tamní sportovní hale Fugnerova. Jelikož nám šlo o hodně, celé této akci předcházelo tvrdé víkendové soustředění v Jeseníkách, kde jsme se připravovali jak takticky, tak fyzicky. Sebevědomě jsme vyrazili směr vítězství už v 11 hodin ráno hladoví, abychom byli více draví a bojovnější. Na místo jsme dorazili kolem půl třetí a začali se hned zahřívat a rozkopávat, abychom se nabudili.

Oproti minulým kolům musím vyzdvihnout, že začátek byl opravdu přesně v 16:30. Sice jinak organizace trochu vázla, ale to nás vůbec nerozházelo a soustředili jsme se pouze na naše boje. Celou soutěž jsme zahajovali proti domácím borcům, kteří měli velkou motivaci. Byli zaprvé doma a za druhé jejich bodová ztráta na vedoucí Karvinou, byla podobná, jako naše. Bohužel se nám zase nedařilo vyhrávat losy a nasazovali jsme první. Svou premiéru si odbyl Jiří Melecký. S psí bojovností se pustil do třebíčského bojovníka a vedení se přelévalo od jednoho k druhému. Zápas byl vyrovnaný, ale nakonec se váhy vítězství přesunuly na naši stranu a první 2 body byly na naší straně. Pak šel na řadu zkušený Martin Raida, bojoval sice s o dvacet kilo těžším soupeřem a navíc velmi agresivním a silným, ale i on díky své mrštnosti a chytrosti zápas kontroloval a další dva body šly k nám. V třetím zápase šli proti sobě dva borci, kteří se potkali v prvním i druhém kole a každý měl na své straně jednu výhru – Marek Vinárek a Vojtěch Fiala. Zápas ve vysokém tempu a nasazení ale skončil remízou a tak musel přijít ještě čtvrtý zápas. Do něj nastoupil největší opavský bojovník Jan Vrchovecký. Ten nám vítězné body zajistil a my porazili Třebíč 7:1 a 2 body do tabulky byly naše.

V dalších bojích se utkalo Brno s Karvinou. Tady poměrně jasně, ale překvapivě, vyhrála Karviná 6:2. Hned po exhibici gymnastek a kluků s „ nunčakama“ začala tzv. pyramida mistrů. Boje těch nejlepších bez rozdílu vah. Už tři kola se tohoto zápolení účastní nás Jan Vrchovecký. Hned v prvním boji ho čekal host z Ruska. Přes opatrný začátek si se svým soupeřem poradil a postoupil do semifinále.

V dalším kole jsme se utkali s Brnem. Opět jsme museli nasazovat první. Nasadili jsme Martina Tomka, kterému se v druhém kole proti Brnu dařilo. Bohužel však prohrál a Brno si připsalo 2 body.. Do dalšího zápasu nastoupil Martin Raida. A jako obvykle proti němu postavilo Brno svého nejlepšího bojovníka Libora Macháně. Martin se psal statečně a takticky dobře, ale bohužel opět vyhrálo Brno a pro nás to začalo být už kritické. Proto nastoupila opavská jistota Vrcháč. Ale i tady se nám smůla trochu nalepila na paty, přesněji únava na Honzu a skončilo to remízou. Stav na boby 5:3 nebyl vůbec příznivý. Poslední spása přišla v podobě Martin Žídka, který chytrostí porazil Jana Formánka a získal důležité dva body a srovnali jsme na 5:5, což znamenalo remízu.

Další dva týmy skončili takto – Karviná porazila Třebíč 6:2 a zatím suverénně kráčela k vítězství v tomto kole.

V pauze pokračovalo semifinále pyramidy, ve kterém náš Honza nastoupil proti Třebíčskému ostřílenému borci Fialovi. Na našem Honzovi se už projevovala únava, ale díky skvělé otočce na hlavu v posledních vteřinách druhého kola, si vybojoval postup do finále.

V posledním třetím dějství týmů na nás čekala Karviná. Dosud neporažená a momentální lídr celkového pořadí. Jak tradice velí, nasazovali jsme. Do boje šel opět Martin Tomko, ale proti němu nastoupil dosud neporažený Rakus. Bohužel Rakus zůstal neporažen a získal pro Karvinou 2 body. Do druhého boje nastoupil z taktického hlediska Jan Vrchovecký. Proti němu byl nasazen Adam Chlebek, úspěšný reprezentant. Nádherný boj, ve kterém nohy kmitaly všemi směry, naštěstí vyhrál náš Honza a stav se srovnal. V třetím zápase vyhrál Martin Raida nad Martinem Madejem a proto už nám jen stačilo, aby Marvin vyhrál nad Oliverem Ženatíkem a OPAVA SLAVILA CELKOVÉ VÍTEZSTVÍ V III.KOLE!!!!

Našeho Honzu čekalo ještě finále pyramidy, do kterého se probojoval nadějný ruský 16ti letý bojovník, který prošel přes oba minulé šampióny pyramidy. To znamenalo jedno, bude to těžký soupěř. To se potvrdilo. Náš Honza měl v té době za sebou 7 dvouminutových kol a další tři ho čekaly. Únava byla znát, ale opět díky otočkám a skvěle umístěnému bočnímu kopu v posledních vteřinách, vyhrál a slavil VÍTĚZSTVÍ V PYRAMIDĚ MISTRŮ. Získal poukaz za 2 tisíce u Hayashi, 50% slevu na rafting a veliký pohár.

Veliké finále proběhne v Opavě 15.12. ve Víceúčelové hale. Držte nám palce!!.

admin