25 let Taekwon-do v Opavě

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 13.12.2015

Dne 5.12. byl pro naši školu trochu významnější, než obvyklé víkendové dny. Tento den oslavilo Taekwon-do 25 let své existence. Tento rok je to přesně čtvrt století od doby, kdy tehdy Kamil Gilík otevřel v pořadí třetí školu Taekwon-do v České republice.
Proto jsme se rozhodli to oslavit. Na tento den byly nachystány tři události – páskování na barevné pásky, oddílové závody s nebeskou návštěvou a večerní posezení se staršími i dřívějšími členy oddílu.
Příprava na páskování začala už v osm hodin ráno, kdy si všech 31 účastníků kompletně zopakovalo vše, co se mohlo při zkouškách objevit. Pak menší pauza na oběd a ve dvě už všichni stáli na značkách a čekali na povely velmistra Hwanga. Veliká nervozita byla znát na každém, ale na konci páskování bylo všem oznámeno, že zkoušku zdárně udělali a úsměvy na tvářích všech značily velkou úlevu a radost.
Hned po páskování se začalo skládat tatami a připravovat na oddílové závody. Dvě hodiny zápolení v sestavách i bojích, na které se přihlásili převážně ti nejmenší, bylo zakončeno rozdáváním medailí, ale hlavně přišel mikuláš, anděl a tři čerti, aby odměnili, nebo potrestali všechny přítomné. Až se mi nechtělo věřit, kolik dětí bylo hodných. Na trénincích jich rozhodně tolik hodných není, ale s mocnostmi nebeskými a pekelnými se hádat nelze. Všichni dostali nějakou sladkost a odcházeli spokojeni domů.
Zato jejich rodiče čekalo to hlavní teprve od osmé hodiny večerní, kdy se v hotelu Iberia konalo malé přátelské posezení a vzpomínání při fotkách a povídání o dobách dávno minulých i nedávných.
Po druhé ráno odešli i poslední účastníci domů a my se můžeme těšit na budoucnost, která náš oddíl čeká, abychom si třeba za dalších 25 let mohli opět přijít posedět a vzpomínat.

admin