Brno team Open a překvapivý úspěch opavské výpravy

Autor: Kamil | Datum: 10.10.2013

V neděli 6.10. v brzkých ranních hodinách vyjely tři auta směr Brno. Týmy juniorů, juniorek, seniorů a seniorek jely změřit síly s týmy Brna, Ostravy, Karviné, Lipníku, Kvasic a Polska.

I přes sobotní komplikace, kdy odřekli někteří závodníci, se nám podařilo doslova slepit s pomocí Moniky Burdové z Frýdku - Místku, čtyři týmy. Soutěž zahájily týmy žáčků a žákyň. Jelo se svižně na třech rinzích a tak brzy začala kategorie juniorů, kde jsme měli tým holek ve složení Eva Gracová, Michaela Lampartová a Monika Burdová. V sestavách i bojích se utkaly s brněnským týmem A, kde všechny holky měly I.dan. v sestavách naše holky bohužel prohrály zaslouženě na plné čáře, ale v boji to bylo daleko vyrovnanější. V prvním zápase Monika vybojovala remízu, druhý zápas Eva prohrála a třetí zápas Míša vyhrála. Takže musel být rozhodující souboj, kde nám Monika vybojovala výhru a celkové vítězství. Junioři ve složení Marek Římal, Martin Olšan a Tomáš Gacek měli ve skupině více soupeřů a tak jejich cesta byla více trnitá. V prvním kole se stala smutná událost. Náš Tomáš, pro něhož to byly první závody, dostal krásnou technikou přímou ránu nohou ve výskoku do hlavy a musel cestovat do nemocnice, kde mu zjistili zlomený nos. Tady se poté projevil kamrádský duch a Lipeňský tým, který nám takto vyřadil našeho Tomáše, nám naoplátku půjčil svého závodníka a na oplátku zase opavský tým podpořil Lipeňský tým Martinem Olšanem, jelikož byli taky jen dva. Po systému boje každý tým s každým týme ve skupině, náš tým nepoznal porážku a vyhrál první místo.

Seniorky měly také jen jedny soupeřky z Brna. Naše seniorky, ve složení Ingrid Beilová, Magdaléna Pavlíčková a Kristýna Pravdová, se postavily s velkou odvahou zkušenějším soupeřkám. V sestavách podlehly a tak se těšily na boj. Tady se opět stala smutná událost. Po remíze Ingrid, nastoupila Magda a proti ní se postavila bývalá reprezentantka Linda Deutschová. Opět nebyly ruce u hlavy a Magda dostala krásnou, ale tvrdou techniku z otočky a opět se jelo do nemocnice, kde zjistili otřes mozku. Kristýna poté svůj zápas vyhrála a opět došlo k prodloužení, ve kterém nastoupila Kristýna proti brněnské Lindě. Tady už jsme tolik štěstí neměli a Kristýna těsně podlehla.

Senioři ve složení Lukáš Martiník, Kamil Tihelka, Jiří Melecký, Martin Tomko a Martin Tomášek dostaly do skupiny tým Třebíče a brna 2. Po výhře nad Třebíčí a těsné prohře nad Brnem 2, jsme se utkali s týme Brno 1 o třetí místo. Opět jsme těsně prohráli 6:4 a skončili až čtvrtí. Ve druhé skupině jasně úřadoval tým seniorských reprezentantů z Polska, jejichž boje byly ukázkou dokonalého pohybu, přehledu v boji a rychlých kontra technik. zasloužene vyhráli bez jediné porážky.

V celkovém součtu bylo nejúspěšnější Brno s devíti zlatými medailemi a druhá skončila Opava před třetím Polskem.

Všechny závodníky chválím za výbornou reprezentaci naší školy, Monice Burdové a Miroslavu Podešvovi za pomoc v týmech a Lukáši Martiníkovi za pomoc našemu i jiným týmům:)

admin