Czech Open 2014

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 28.03.2014

Soutěž Czech Open je největší mezinárodní soutěž v České republice. Za Opavu jelo soutěžit a měřit síly s ostatními závodníky z pěti zemí - Slovensko, Slovinsko, Grónsko, Ruska a Česka. I když většina závodníků tady byla spíše na zkušenou, nějaké medaile se nám podařilo získat. Opavské barvy jelo hájit 8 závodníků - Michaela Lampartová, Lukáš a Tomáš Hrbáčkovi, Lukáš Martiník, Daniel Přibyla, Lukáš Pavelek a Martin Tomášek s Kristýnou Pravdovou jako jediní zástupci seniorů . Hodně z těchto závodníků bylo díky nedávnému páskování ve vyšších kategoriích a tudíž to pro ně bylo velmi těžké.

První medaili dne získal ostřílený Lukáš Martiník v sestavách v kategorii modrých pásků. Ve velké konkurenci 26 závodníků získal bronz. Druhou medaili získal Martin Tomášek, který získal stříbrnou medaili v sestavách zelených až modrých pásků. Další tři medaile byly z bojů, ale abych byl upřímný, tyto medaile - Hrbáček Tomáš, Martiník Lukáš - oba bronz, a zlato Martina Tomáška, byly zásluhou volných postupů a nebo tím, že soupeř nenastoupil. U žáčků byl bohužel propastný rozdíl mezi našimi žáčky a soupeři z Ruska. Ruští závodníci doslova vyškolili naše závodníky i ty z jiných škol a zaslouženě vyhráli.

O velké překvapení se zasloužil Lukáš Martiník, který se rozeskakoval o medaili ve T-ki, i když jsme tuto disciplínu napsali čistě ze zvědavosti. Bohužel po 15ti minutovém rozeskakování skončil na nepopulárním čtvrtém místě. Takto skončil první soutěžní den.

V druhém soutěžním dnu jsme přidali pár medailí, i když to nebyla žádná sláva a nebylo to vůbec lehké. Pro Michaelu Lampartovou to byly první závody ve skupině A a to se projevilo. V boji bohužel prohrála s borkou z Brna a poté ji chybělo asi 10 centimetrů, aby se kvalifikovala do soutěže ve speciálním přerážení.

To Kristýna už byla v roli zkušené závodnice a navíc reprezentantky. V boji obsadila krásné druhé místo, ale bohužel v sestavách spletla techniku a v nominaci na speciální přerážení ji chyběl asi centimetr. Takže v konečném sumáři jsme získali - 1 zlato, 2 stříbra a 3 bronzy.

admin