Ippon Cup 2017

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 23.04.2017

V sobotu 22.4. se v Ostravě konal další ročník Ippon cupu – Mistrovství Evropy trochu jinak. Tato soutěž je primárně určená dětem. Všichni od bílého pásku do třinácti let se mohli zúčastnit. Soutěžilo se v šesti různých disciplínách. Od bojů s pěnovými tyčkami a kopů a rychlost až po klasický sportovní boj. Celkově přijelo přes 170 závodníků z třinácti škol.
Z našeho oddílu vyjelo devatenáct dětí zkusit své štěstí a vyzkoušet si co se naučily na trénincích.
Po úvodní registraci soutěž kolem desáté hodiny ranní začala. Soutěž odstartovala kategorii MINI, což byli všichni do sedmi let věku. Speciální kopy do výšky, sestavy, kopy na rychlost a boj s pěnovými tyčkami byly disciplíny, kterých se tito prckové mohli zúčastnit a všechny tyto 4 kategorie vyhráli opavští borci.
Po součtu medailí všech závodníků v této kategorii měli dva naši závodníci shodu medailí – 2 zlaté a jednu bronzovou medaili a až na pomocné body získal titul nejlepšího závodníka náš Ondřej Špaček. Odnesl si veliký pohár, lego Ninjago a sladkosti.
Pak začala kategorie žáčků, čili všech od sedmi do devíti let a průběžně s ní i kategorie mladších žáků. I tady jsme měli želízka v ohni a získali spoustu medailí, ale až v kategorii starší žáci jsme opět měli nejúspěšnějšího závodníka a to Lukáše Pavelka. Ten ze svých třech kategorií vytěžil dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili a odnesl si kromě poháru ještě tablet. Jelikož vyhrál i dva předešlé ročníky, má doma již třetí tablet

admin