Lukáš Pavelek Mistr republiky

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 24.05.2018

Dvoudenní Mistrovství republiky pro barevné pásky (bez mistrovských stupňů) se konal o víkendu 12. a 13. května v Nymburku. Z Opavy vyjelo celkem 16 závodníků složených půl na půl ze zkušených a nezkušených závodníků.
První den soutěžili senioři a žáci. Začalo se o půl deváté ráno sestavama bílých a žlutých pásků na čtyřech rinzích. Tady se nám bohužel nezadařilo a Antonín Šíma, Šimon Litzka, Adam Lukáš ani Ondra Špaček medaili nezískali. V červených páscích se nezadařilo ani Martinu Tomáškovi stejně Jako Michalu Maiwaldovi v modrých páscích.
Ale náš nejmenší Matěj Hajka se hecnul a za svůj výkon si odnesl bronzovou medaili v kategorii bílých pásků. Pak už to šlo rychle za sebou a další bronz si odnesla Magdaléna Pavlíčková v kategorii seniorek červených pásků.
Stříbrnou medaili přidala další žena a to konkrétně Zuzana Otipková v kategorii žlutých pásků.
Bronz přidal i Mirek Šíma v žlutých pásků a nakonec to nejlepší.
Ondřej Grulich nedal nikomu šanci a suverénně vyhrál kategorii zelených pásků a tím jsme medailové zisky z této disciplíny uzavřeli.
Pak nás čekaly boje. V boji získala Klára Hájková stříbro do 35 kilo. další medaili z boje, tentokrát bronz, získal v boji Martin Zatloukal do 50 kilo. Martinovi Tomáškovi s Michalem Maiwaldem se nezadařilo bohužel ani v boji.
Už to bude trochu klišé, ale Lukáš Pavelek prostě opět zářil
Tři disciplíny a tři zlaté medaile. V sestavách, v boji i ve speciálním přerážení opět nenašel přemožitele a zaslouženě si domů odváží další pohár a titul Mistra republiky starších žáků. Celkově už nebyl poražen déle než rok a tak je cíl státní reprezentace čím dál blíže.
V sobotu nastoupil k bojům náš jediný přihlášený junior Radek Zatloukal. V sestavách se mu bohužel nepodařilo postoupit, ale vynahradil si to v boji, kde po tuhém boji získal parádní stříbrnou medaili, což byl jeho nejlepší výsledek za poslední roky.
Celkově Opava získala 4 zlaté, 3 stříbrné a 4 bronzové medaile což znamenalo konečné 8. místo v pořadí škol a titul Mistra republiky pro Lukáše Pavelka.

admin