MČR 2016

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 14.11.2016

Druhý víkend v listopadu patřil, již tradičně, Místrovství České republiky v Taekwon-do ITF.
Hostitelským městem se letos stalo Brno, konkrétně hala Vodova.
Soutěž byla určena všem věkovým kategoriím, pohlavím i páskům. Celkový počet přihlášených byl neuvěřitelných 491 závodníků.
Z Opavy vyjelo třináct závodníků – Jan Vrchovecký, Martin Tomášek, Kristýna Pravdová, Magdaléna Pavlíčková, Michal Maiwald, Jiří Melecký, Lukáš Martiník, Lukáš Pavelek, Tomáš Hrbáček, Lukáš Hrbáček, Michaela Lampartová, Radek Zatloukal a Martin Zatloukal.
Těchto třináct statečných poměřilo své síly s ostatními a vedlo se jim velmi dobře.
Sobotní den patřil juniorům a žákům. Po ranním nástupu se začalo juniorskými sestavami (tuly). Michaela Lampartová bohužel vypadla hned v prvním kole a nenavázala tak na bronz ze Slovinska. Ani bratrům Hrbáčkovým se v tulech nezadařilo a tak musel zaúřadovat Lukáš Martiník. Ten svou kategorií červených pásků, ve které bylo přes třicet lidí, stoupal vzhůru a vyřazoval jednoho soupeře za druhým a nezastavil se ani ve finále, kde s přehledem vyhrál a získal první medaili a hned zlatou.
V bojích juniorů už byla úroda medailí trošku vyšší. Michaela se tentokrát více hecla a získala v kategorii do 64 kilo stříbrnou medaili. Lukáš Hrbáček v kategorii do 51 kilo získal bronzovou medaili, kdy ho od postupu do finále dělil pouhý jeden bod. Lukáš Martiník došel až do finále, kde narazil opět na Jakuba Tvardka z Karviné. Byl to vyrovnaný boj, ale nakonec se musel Lukáš spokojit se stříbrnou medailí. Ve speciálních technikách se Lukáši Martiníkovi ani Lukáši Pavelkovi nezadařilo.
Odpoledne přišli na řadu žáci. V tulech se bratrům Zatloukalovým nepodařilo na medaili dosáhnout, ale Lukáš Pavelek potvrdil svou formu a získal bronzovou medaili v kategorii červených pásků, kdy mu finále uniklo o jednu jedinou vlaječku.
V boji Martin Zatloukal jednou postoupil, ale pak už na soupeře nestačil a skončil bez medaile. Radek svedl velmi vyrovnanou bitvu, kdy došlo až na prodloužení na první bod, ale tam se štěstí od Radka odklonilo a prohrál a naděje na medaili se rozplynula. Opět musel situaci zachránit Lukáš Pavelek. Ten už dlouhou dobu své kategorii do 44 kilo vévodí a dokázal to i tady, kdy nedal soupeřům šanci a chytrou strategií získal zaslouženou zlatou medaili.
V neděli se do bojů o medaile pustili senioři.
 V tulech Martin Tomášek bohužel vypadl bez medaile, to samé se stalo i Michalu Maiwaldovi a Jiřímu Meleckému i Kristýně Pravdové, která vypadla těsně před medailovými pozicemi. První bronz přidala až Magdaléna Pavlíčková v kategorii červených pásků. Tu samou medaili získal po tuhém boji i Jan Vrchovecký v kategorii druhých danů. Ten navíc celý víkend bojoval s nachlazením a dýchacími obtížemi.
Poté přišli na řadu speciální techniky. Magdě se bohužel nepodařilo nominovat, ale blýskla se naše Kristýna, když dala čtyři z pěti technik. Ale to nakonec ve velmi tvrdé konkurenci stačilo „pouze“ na bronzovou příčku.
Šlo se na boje. První do ringu vstoupila Kristýna. Odhodlání zvítězit šlo přímo cítit a tak si Kristýna zaslouženě odnáší bronz z kategorie do 63 kilo. Pak se do boje vrhnul Jirka. Ten v kategorii nad 85 kilo narazil na golema z Prahy, který ho bohužel dál nepustil a Jirka skončil bez medaile. Velkou radost a překvapení nám udělal Michal, který i přes svůj veteránský věk, získal v kategorii seniorů B do 78 kilo parádní stříbrnou medaili a ukázal mladším jak se to dělá.
Poslední šli do boje Martin s Honzou. Kategorie do 85 kilo byla slušně nabitá současnými i bývalými reprezentanty. Martinovi se nepodařilo porazit borce z Prahy a odcházel z boje poražen a bez medaile. To Honza, i přes své zdravotní potíže došel až do finále, kde narazil na výborného Adama  Chlebka, který dokonce v předešlém zápase svého borce knokautoval. Byl to nádherný, tvrdý boj o každý bod. Zápas musel dokonce dojít až do prodloužení. Otočky, výskoky na obou stranách, ale nakonec s kouskem štěstí odešel z tohoto souboje titánů vítězně nás Honza a získal zaslouženou, vydřenou zlatou medaili.
Celkově jsme tedy ve třinácti lidech získali dvanáct medailí  - 3 zlaté, 3 stříbrné a 6 bronzových medailí.

admin