Lukáš Pavelek Mistrem České republiky

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 07.11.2017

První listopadový víkend patřil největší letošní akci a to Mistrovství České republiky. Dohromady se letošního mistrovství účastnilo 554 závodníků z 30ti škol a sobota patřila mladším a starším žákům, seniorům a veteránům.
Soutěž zahájili naši nejmenší, kdy se bohužel ani Natálce Paščákové ani Lucince Praskové a ani Kláře Hajkové nepovedlo v sestavách vyhrát a skončili bez medaile. Klárka poté aspoň získala bronz v matsogi.
Pak se pustil do boje Filip Prasek, který taky bohužel nedosáhl na medaili. Ale všichni tito závodníci stále sbírají zkušenosti a tímto byla tato soutěž pro ně velmi přínosná. Příště už to bude lepší:)
Martin Zatloukal už zkušený je. V sestavách šlo vidět velké zlepšení, ale stále chybí zlepšit kopy a to ho stálo možnost postoupit dále v bojích o medaile. V boji je toho bohužel ke zlepšení ještě více a proto ani tam Martin medaili nezískal.
Poslední žák Lukáš Pavelek měl před sebou jen mety nejvyšší.
V sestavách došel hladce do finále, ale tam mu to nejtěsnějším možný rozdílem nevyšlo a získal "pouze" stříbro. Pak si šl zaskákat Tukgi, kde i díky troše štěstí získal parádní zlato, když skočil všechny techniky. A hurá na matsogi. Tady opět potvrdil roli favorita a s ledovým klidem a přehledem mazáka vyhrál svou kategorii. To mu zajistilo titul " MISTRA ČESKÉ REPUBLIKY".
Ale pak přišel telefonát, který tuto radost asi zkazila, kdy nám bylo oznámeno, že se stala chyba a díky lepšími koeficientu a zisku stejného počtu medailí získal titul Mistra ČR někdo jiný.
Odpoledne se do bojů vydali naši senioři, ale ani tady se na náš dnes štěstí moc neusmálo. Jan Vrchovecký, Martin Tomášek, Jiří Melecký ani Michal Maiwald na medaile nedosáhli. Čest seniorům musela napravit Kristýna Pravdová, která podlehla až ve finále druhé reprezentantce Adéle Moravcové a tudíž získala stříbrnou medaili.
V bojích už se dařilo trochu lépe. Jiří Melecký ani Kristýna Pravdová sice neuspěli, ale Jan Vrchovecký a Michal Maiwald získali ve svých kategoriích parádní bronzové medaile.
V neděli čekali na svou šanci naši junioři Michaela Lampartová, Radek Zatloukal a Lukáš Martiník.
Bohužel se nám v sestavách opět nezadařilo, když Míša vypadla  těsným rozdílem s vítězkou kategorie, Radek také vypadl bez medaile a Lukáš  svou sestavu popletl.
V boji se bohužel prosadil pouze Lukáš, kdy získal bronz.
Celkově se tak stalo toto mistrovství hořkosladkým, kdy se nám podařilo mít po delší době Mistra republiky, ale ostatním se bohužel moc nedařilo.
Celková bilance je 2 zlaté, 2 stříbrné a 4 bronzové medaile.

admin