Moravia Open

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 20.10.2015

Celý poslední víkend 17. a 18.10. se v ostravské hale Sareza konala největší mezinárodní soutěž v České republice. Oddíl Karviné uspořádal  druhý ročník Moravia Open, na který se sjelo skoro 400 závodníků ze Slovenska, Bosny, Slovinska, Maďarska a České republiky. Z toho přes 200 bylo ze zahraničí, takže konkurence byla veliká a každá medaile měla velkou cenu. Závody byly organizovány tak, aby si mohli zasoutěžit jak úplně malí prcci, kteří měli vypsány souboje s pěnovými tyčkami, až po zkušené seniorské reprezentanty, kteří si navíc mohli výhrou ve své kategorii vyhrát i peníze.
Za náš oddíl se závodů zúčastnilo deset závodníků, převážně žáků. Nejvíc odvahy projevil  Alexander Dimitriu, který i když chodí teprve měsíc, šel nebojácně do souboje. Dokonce jeden zápas vyhrál, ale na medaili to nestačilo. V sestavách se medailově nejlépe prosadil Daniel Přibyla, který ve velmi tvrdé konkurenci v těsném finálovém boji porazil slovinského šampióna a získal velmi cenné zlato v kategorii starších žáků modrých pásků.  Stříbro přidal Lukáš Martiník v kategorii červených pásků starších žáků, bronz Lukáš Pavelek v modrých páscích mladších žáků a Štěpán Trčka v kategorii juniorů bílých pásků.
V boji pak přibyly další medaile. Zlato získal Lukáš Pavelek v boji mladších žáků nad 140 cm, stříbro Patricie Tihelková v mladších žákyních žlutých pásků do 130 cm, bronz Lucie Rudyncová v kategorii mladších žákyň nad 140 cm a Štěpán Trčka v juniorech bílých pásků nad 70 kg.
Bratrům Hrbáčkovým a Martinovi Zatloukalovi se bohužel nepodařilo medaili získat.
Celkově ale všem závodníkům děkuji hlavně za jejich trpělivost, protože v sobotu organizace závodů dost skřípala a všichni museli čekat i dlouho do noci, než se dostali na řadu.
 

admin