Nejúspěšnější sportovec okresu Opava za rok 2013 - jak to dopadlo?

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 18.03.2014

Páteční večer, teplé počasí, plno lidí se chystalo slavit konec pracovního týdne. Až na sportovce, kteří měli ve Slezském divadle slavnostní vyhlášení ankety „ NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ SPORTOVEC OKRESU OPAVA ZA ROK 2013“.

Pátek 14.3. se jinak sportovně odění sportovci oblékli do noblesních šatů, obleků a jiných elegantních oblečení a nedočkavě čekali až se dozví výsledky. Za náš oddíl se bili o své místa tradiční zástupci – Lucie Vinárková a Jan Vrchovecký.

Celým večerem provázela Monika Žídková a sportovní komentátor z televize Polar, jehož jméno jsem si bohužel nezapamatoval. Po kategorii juniorů, týmů, handicapovaných přišla na řadu kategorie Jednotlivců, ve které oba naši zástupci byli. Místa postupně ubývaly a když se ani u pátého místa neozvalo ani jméno Lucie ani Honzy, věděli jsme, že budou mezi nejlepší čtyřkou. Já tajně doufal v první a druhé místo. Ale bohužel se hned na nepopulárním bramborovém místě ozvalo jméno Lucie Vinárkové a hned poté na bronzové pozici jméno Jana Vrchoveckého. Oboum gratulujeme. Pokořil je jen profesionální žokej a extrémní sportovec, který slezl v uplynulém roce dvě osmitisícové hory, což určitě stojí za uznání.

Jelikož Lucie ukončila v minulém roce svou závodní kariéru, bude se v dalším ročníku o své místo bít Honza a doufejme, že mu bude zdárně sekundovat i další opavská reprezentantka Kristýna Pravdová. Na fotografie se podívejte v sekci FOTO

admin