Setkání STM v Ostravě

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 19.10.2014

O víkendu 11. a 12.10 se v Ostravské Bonver Aréně konalo letošní druhé setkání středisek Talentované Mládeže (STM). Ti nejlepší zástupci z řad žáků a juniorů obou pohlaví z celé České republiky.

V sobotu se registrovalo a trénovalo a poté se v neděli závodilo. Z Opavy se závodů za STM Severní Moravy zúčastnilo šest závodníků – Michaela Lampartová, Lukáš Martiník, Lukáš Pavelek, Lukáš Hrbáček, Tomáš Hrbáček a Daniel Přibyla.

Vše odstartovaly týmové sestavy, které spočívají v choreografickém cvičení v pěti lidech. Tady se Lukáši Pavelkovi a Lukáši Martiníkovi podařilo s týmem mladších chlapců získat bronzové medaile a Michaeli Lampartové s týmem starších děvčat dokonce stříbrné medaile. V sestavách jednotlivců se opět dařilo Lukáši Martiníkovi, který získal bronzovou medaili. Poté se rozběhla disciplína bojů. Díky limitům maximálně třech lidí z jednoho střediska, museli skoro všichni opavští borci přejít do vyšší váhové kategorie. A tak jedinou medaili získal Tomáš Hrbáček v kategorii žáků do padesáti kilo.

Ale velikou pochvalu zaslouží všichni, kteří se vyšších kategoriích bili jako lvi.

V jednotlivcích se opavským zástupcům už více medailí nepodařilo získat a pouze Michalea Lampartová získala se svým týmem ještě zlato ze silového přerážení, stříbro z boje a bronz ze speciálního přerážení.

Celkově se STM Severní Moravy umístilo na druhém místě před Prahou.

admin