Setkání Středisek Talentované Mládeže

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 08.05.2014

O víkendu 3.5. – 4.5. se v českém Nymburku konalo setkání nejlepších žáků a juniorů z celé ČR, takzvaných STŘEDISEK TALENTOVANÉ MLÁDEŽE (STM). Ze Severní Moravy vyjelo třicet dva těch nejlepších, aby se utkalo se zbylými čtyřmi STM.

Z opavského oddílu vyjelo poměřit své síly šest závodníků – Michaela Lampartová, Lukáš Martiník, Lukáš Hrbáček, Tomáš Hrbáček, Lukáš Pavelek a Daniel Přibyla. V sobotu byl pro děti připraven zábavný a naučný program a samotné závody začaly až v neděli úderem deváté hodiny. Začalo se klasicky disciplínou sestav – TUL. V této disciplíně Severní Morava poslední roky vyloženě vévodila. Ale tento rok to vypadalo na opak. Už od začátku se nám první místa vyhýbala a většinou padaly do pomyslného koše pouze bronzové a stříbrné medaile a v některých kategoriích dokonce ani na ty ne. Podobně to bylo i u opavských zástupců, kdy jedinou medaili vybojovala Michaela, která získala bronzovou medaili. Pak už to šlo ráz na ráz a spustily se boje, týmové soutěže a přerážení.

V bojích se Severní Moravě naopak velmi dařilo a zlaté medaile se sypaly jedna za druhou. I opavští zástupci přidali pár medailí, kdy Lukáš Martiník vybojoval bronzovou medaili, Lukáš Pavelek a Michaela Lampartová stříbrné medaile. Zbytku se bohužel nepodařilo medaili získat, i když se rvali jako lvi. V týmech získala Míša ještě zlato a dva bronzy a Lukáš Pavelek, Daniel přibyla a Lukáš Martiník také dvě bronzové medaile.

V konečném součtu STM Severní Moravy obsadilo druhé místo za STM Praha II. Všem gratuluji.

admin