Setkání Středisek dopadlo na výbornou

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 06.10.2015

O víkendu 3.10. a 4.10. se v Brně konalo letošní druhé setkání Středisek Talentované Mládeže (STM) z celé ČR. Střediska z Jižních Čech, Prahy I, Prahy II, Jižní Moravy a Severní Moravy poměřily své síly ve čtyřech soutěžních disciplínách Taekwon-do – boj (matsogi), sestavy (tul), silové přerážení (wirok) a speciální přerážení (T-ki).
Po jarním setkání vedlo naše STM o jednu zlatou medaili před STM Praha II. Takže jsme se museli hodně snažit, abychom náš náskok udrželi. Navíc, co čert nechtěl, bylo naše středisko oslabeno o pár členů z důvodů školního výletu do Anglie. Našich dvacet sedm závodníků, z nich byli pouze tři junioři a šest juniorek, čekal nelehký úkol.
Z opavského oddílu se nominovali tito – Michaela Lampartová, Lukáš Martiník, Lukáš Hrbáček a Tomáš Hrbáček.
V jednotlivcích se prosadil bohužel pouze Lukáš Martiník, který dále potvrzuje svou formu. Ziskem dvou stříbrných medailí z matsogi do 50kg a v tulech červených a černých pásků si navíc posílil vedenív TOP TEN lize.
Ale v týmech to byla doslova symfonie úspěchů. Tým juniorek v čele s naší Míšou, jako kapitánkou, získal ze čtyř startů 3 zlaté a 1 stříbrnou medaili. Tým žáků s Lukášem Martiníkem a Tomášem Hrbáčkem získal ze tří startů 3 zlaté medaile a nenašli přemožitele.
Celkově bylo druhé setkání velmi vyrovnané a o celkové vítězství se přetahovala tři střediska – Jižní Čechy, Severní Morava a Praha II. Nakonec rozhodoval až počet stříbrných medailí, kdy v celkovém součtu z obou letošních setkání získalo třetí místo STM Jižní Čechy, druhé místo STM Praha II a první místo STM Severní Morava.
Je to velký úspěch zvláště, když třeba druhé STM Praha II mělo na prvním i druhém letošním setkání skoro 70 závodníků. Všem našim závodníkům děkuji za podaný výkon.
Fotky jsou už nyní v galerii.

admin