Slovenia Open 2016

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 26.10.2016

Opět po roce se vydalo severomoravské Středisko talentované mládeže (STM-SM) na závody do zahraničí. Letos bylo vybranou zemí Slovinsko a tamní druhý roční Slovenia Open, které se tentokrát konalo ve městě Zreče.
Závody se konaly 22.- 23.10. a z Ostravy vyjel autobus s 35 závodníky. Opavu reprezentovalo  5 závodníků – Michaela Lampartová, Lukáš Martiník, Lukáš Pavelek, Radek a Martin Zatloukalovi.
Po  brzkém ranním příjezdu, po celé noci strávené v autobusu, se závody rozjely. Začalo se nástupem a představím vzácné návštěvy - prezidenta ITF Prof. Ri Yong Son a prezidenta Evropské federace velmistra Michaela Prewetta. Pak už se začalo v klasickém stylu, sestavami.  Soupeři z celkem z 8 států Evropy daly všem zabrat, ale i tak jsme opět ukázali, že se Česká republika řadí k nejlepším technikům Evropy. Po sestavách jsme měli na kontě už 5 zlatých a spousty dalších medailí. Do Opavského koše přidal Lukáš Martiník zlatou medaili, když vyhrál sestavy juniorů červených pásků. Lukáš Pavelek, poté co zkazil sestavu, získal bronzovou medaili z kategorie žáků červených pásků a tu samou medaili získala i Michaela Lampartová v juniorkách červených pásků.
Vypadalo to na zisk poháru pro nejlepší výpravu, ale pak přišel na řadu boj. Opět byly k vidění nádherné zápasy a jižanské státy se prokázaly jako opravdu zkušení bojovníci. Přestalo se nám dařit. Favorité vypadávali jako mouchy a zlatých medailí moc nepřibilo. Z opaváků přidal medaili pouze Lukáš Pavelek, který by pravděpodobně svou kategorii vyhrál, ale z důvodu zranění musel odstoupit a získal „pouze“ bronzovou medaili.
Celkově obsadilo STM SM druhou pozici za zkušenou výpravou Bulharska a odváží si domů krásný pohár. Navíc karvinská Vendula Boučková získala pohár pro nejlepší žákyni.
V neděli jsme si udělali ještě výlet k nádhernému známému jezeru Bled. Bohužel většinu času bylo jezero zahaleno mlhou, ale těsně před odjezdem domů se mlha trochu zvedla a odhalila nám krásu tohoto místa.

admin