Soustředění 2012

Autor: Kamil | Datum: 15.08.2012

Poslední týden v červenci se konalo tradiční soustředění, tentokrát v Jeseníkách na Červenohorském sedle. Spolu s hosty z oddílu v Lipníku nad Bečvou nás bylo 50.

Vše začalo příjezdem v neděli dopoledne, ubytováním a společným obědem. Odpoledne byl seznamovací trénink, kde někteří zjistili, že se bude trénovat venku, což je překvapilo:) Pár lidí poznalo, že když se celý měsíc nehýbali, nohy bolí o to víc. Večerní program byl zaměřen na to, aby ti, co se ještě neznají, se poznali lépe a to formou básničky. Ani jsme netušili jaké máme v oddíle básnické střeva:)

Další dny se nesly v duchu ranních tréninků, odpoledního zábavného bloku, odpoledního tréninku pro závodníky a večerního zábavního programu. Dopolední tréninky byly zaměřeny hlavně na kopy a sestavy, odpolední závodní se střídali kruhové tréninky na fyzičku a na nácviky bojů. Co se týče zábavných bloků, procvičovalo se naprosto vše. Od klasického fotbalového turnaje, přes hry na pamět, kreslení, logické hádanky a vodní hry. Zvláště děti se vyřádily v kreslení všeho druhu, kdy vše vyvrcholilo kreslením temperama vlastním tělem na obří výkres s tématikou Letních Olympijských Her.

I když celý týden bylo vážně moc pěkně, teplo a slunečno, tak jak naschvál zrovna ve středu, kdy tradičně chodíme na výlety, se zatáhlo, ochladilo a pršelo. Ale ani to nás neodradilo a směr Červená hora, Keprník a Šerák jsme vyrazili plní elánu. Až na šerák nás sice dorazilo jen pár, ale i zbytek si to užil a po cestě zpět se hrály hry. Večer po návratu se všichni s radostí vyrochnili v hotelovém bazénu.

V sobotu večer se konal, jako už pár posledních let, maškarní bál pro děti. Tentokrát byl tématicky naladěn na UFO. Ukázalo se, jak umí být někteří velmi inovativní a dokáží udělat masku jen krabic od bot a alobalu:) Doufám, že se všichni dobře bavili a příští rok se opět sejdem a třeba ještě ve větším počtu.

admin