Společné soustředění je za námi

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 11.08.2015

V sobotu 8.8. skončilo velké splečné spoustředění třech severomoravských škol v Jeseníkách. Trénovalo se jednou až dvakrát denně. Do toho různé soutěže, koupání v bazénu, venkovní promítání filmů a kolejní zápolení. Už z toho výčtu je jasné, že to ze strany trenérů a některých rodičů chtělo velkou dávku trpělivosti a organizačních schopností.
Vše začalo středešním příjezdem. Tady děti přivítal celý profesorský sbor z Bradavic. Odpoledne byl trénink pod vedením velmistra Hwanga. Večer děti rozdělil kouzelný klobouk do jednotlivých kolejí a šlo se spát.
Ve čtvrtek se ráno opět trénovalo, dokonce i odpoledne se trénovalo:) Ale večer přišla odměna v podobě bazénu. Po takové osvěžující pauze se konalo kolejní zápolení kolejí v kouzlech. 
Pátek byl dnem her.V té první měli za úkol najít základnu zbylých kolejí. Každý člen koleje byl kouzelníkem z knížky od Harryho Pottera. Od Brumbála přes Snejpa až po Harryho. Tito kouzelníci chránili svoji základnu. Takže to byl krutý boj a vítěz nebyl znám do poslední minuty.
Druhá hra byla hrou výtvarnou a běhací. Nejdříve si každý nakreslil na dvě kartičky stejnou kouzelnou ponožku. Poté byly tyto kartičky rozmístěny do lesa a úkol bylo najít dvě kartičky se stejnou ponožkou.
Obě hry braly děti velmi vážně a každý úspěch oslavily velkým oslavným křikem a potleskem. 
Večer polský host Amit Batra udělal přednášku ze sportovního tréninku a pro děti byla připravena diskotéka.
V sobotu byly na programu dva tréninky. Jeden vedly vyšší pásky, kteří si rozdělily zbytek nižších pásků. Odpolední trénink už byl plně v režii trenérů. Po večeři se rozjely týmové hry a dnes to byl famfrpálový zápas. Pohled na děti běhající s košťaty mezi nohama, u toho házející balónkem a uhýbající potloukům, které na ně házeli starší cvičenci z fight campu, byl opravdu veselý a zábavný.Pak už jen noční kino s Harrym Potterem.
Neděle začala dopoledním tréninkem. Odpoledne druhý trénink nebyl, místo toho byla na pořadu dne další týmová hra. Tentokrát měla název latrína. Úkol byl donést co nejvíc lístečků s nápisem WC, než je pochytá pobíhající průjem, což byly starší účastníci soustředění.
Pak už jen večeře, po večeři turnaj v řeckořímském zápase a druhý díl Harryho Pottera. 
Pondělí patřilo výletu. Trasa byla dlouhá něco kolem sedmi kilometrů a na konci nás čekala chlazená kofola a rozhledna. 

Po cestě jsme hráli několik her. Od kvízů, přes házení šiškami na cíl, sprintů do kopce, luštění morseovky, nebo tvoření symbolů své koleje z čehokoliv.
Ale dle reakcí dětí se nejvíce líbilo brodění řeky, kdy si mohly vybrat zůstat v botech, nebo bosky. Bylo až překvapivé, kolik dětí věřilo v nepromokavost svých bot, nebo bylo spíše líných se zout :)
V úterý hned ráno přijel vedoucí ostravské školy Marek Lazor IV.dan. Připravil si pro všechny trénink zaměřený na sparingy a teorii síly. Po výborném obědě bylo promítání dalšího dílu Harryho Pottera a pak už hurá na odpolední trénink. Po velmi osvěžujícím koupání v bazénu už děti čekala hra na Dolores, kdy děti ukázaly, jak se umí schovat, aniž by je někdo viděl a k tomu navíc museli dokázat popsat území, na kterém hlídkovala Ilona alias Dolores Umbridgeová. Večer přijel Oleg Solovey a Katya Solovey.
Středu bych popsal netradičně z pohledu fight campu. Jak už tušíte, Oleg a Katya Soloveyovi měli dnes dva tréninky. 

Dopolední trénink byl zaměřen na správný postoj v souboji, kdy český člověk zjistil, že náš postoj v boji je mnohem kratší, než ruský, nebo právě ukrajinský. Odpolední trénink pak tyto poznatky prohloubil a přidal poznatky o správném držení vzdálenosti při boji. Důraz na detaily byl znát při každém povelu a při názorné ukázce v podání Katyi lidem padala čelist nad precizností a rychlostí provedení, kdy pochopili, že toto chce opravdu dlouhodobý trénink. Oba tréninky byly velmi náročné, ale doslova vzrušující.
Každý si odnesl mnoho poznatků a zároveň zjištění, že není tak šikovný jak si myslel.
Poté Olega i Katyu čekalo několik minut podepisování a focení, kdy si museli připadat jako hvězdy Hollywoodu, protože se s nimi chtěl fotit defakto každý.
Čtvrtek dopoledne čekal naši VIP návštěvu velmi náročný trénink v podobě osmdesátihlavého davu dětí. Různorodá skupina od pětiletých dětí až po padesátileté dospělé a páskový rozptyl od bílého až do červeno černého pásku dá opravdu zabrat. Navíc děti nebyly moc ukázněné a sem tam byl problém je utišit, což zdržovalo. Místa taky nebylo na rozdávání, takže sečteno, podtrženo, těžký trénink. Po obědě proběhla velká vodní bitva. Večer pak přenáška fyzioterapeuta a diskotéka s volbou miss a missáka čaroděje, kdy tuto soutěž vyhrála Terezka Kafonková a Danek Labůdek.
Pátek byl přímo hektický.  Poslední trénink s Olegem a Katyou byl pro děti opět veden spíše zábavnou formou, ale dospěláci ve fight kempu si sáhli na dno. Na úvod kruhový trénink a pak ještě nácviky, to opravdu po deseti dnech cvičení lidi vyloženě dorazilo.Jeden z hlavních organizátorů nedávno proběhlého extrémně překážkového závodu Heroes Race, Marek Vinárek, přijel k nám a pro děti připravil asi kilometrový okruh lesem. Děti to nadmíru bavilo a úsměv ve chvíli, kdy dostávaly medaili na krk, mluvil za vše.Večerní opékání bylo jen vložkou, než se děti uložily spát, abychom je mohli po půlnoci vzbudit a poslat na tajný úkol zapovězeným lesem. Po cestě děti potkaly jak zlé čaroděje, hodné baby jagy, tajemnou smrtku i hodného Hagrida. I když byla stezka spíše pohádková, než strašidelná, děti se příjemně bály a nadmíru si to užily.
Poslední sobotu proběhlo už jen balení a páskování, které všech šedesát jedna lidí zdárně udělalo.
Těšíme se na příští rok. 

admin