Zlaté Hory 2017

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 24.08.2017

Zlaté hory a srpen. Tyhle dvě slova se již druhý rok staly synonymem pro letní soustředění naší školy.
Společně s třemi dalšími školami z Karviné, Ostravy a Frýdku- Místku se sešlo dohromady 76 dětí ve věku 5 až 15 let.
Soustředění se neslo v duchu indiánů, kovbojů a celkově divokého západu. Proto byly děti rozděleny do osmi týmů, které nesly jména slavných indiánských kmenů. Čejenové, Apači, Aztékové a jiné kmeny spolu celý týden zápolily v různých hrách a výzvách, které měly prověřit jejich sílu, obratnost, bystrost i lstivost. Přepadávání dostavníků, dobývání základen, luštění hlavolamů a nebo překážková dráha, byly překážky na cestě k pokladu.
Krom těchto her na děti čekala diskotéka, letní kino, hraní ping pongu a jiné radovánky pro příjemné chvíle.
V pátek jsme se vydali na menší výlet. Šest kilometrů vzdálená Biskupská kupa s rozhlednou nám ale dala hodně zabrat. Na těchto pár kilometrech nás čekalo převýšení pět set metrů a zvlášť naši nejmenší pětiletí zaslouží hlubokou poklonu za to, že to zvládli a ani si moc nestěžovali.
Ale to hlavní, cvičení, bylo celých deset dní zaměřeno na úspěšné složení zkoušek na barevné pásky, které se konaly v neděli. Proto se nacvičovaly sestavy, řízené souboje a vše podstatné dle výšky pásku. Nakonec v neděli úspěšně složilo zkoušky 22 studentů a mohlo se radovat z vyššího technického stupně jako kýžené odměny za deset dní tvrdé dřiny.
Takže příští rok hurá znovu:)

admin