Den dětí v městských sadech

Autor: Martin Tomášek | Datum: 03.06.2017

Dnes odpoledne se v městských sadech konal Dětský den, kterého se zúčastnil i náš oddíl. Program začínal v 13:00, ale náš tým čítající 12 lidí sešel už o hodinu dříve, aby vše stačil připravit. I přes prvotní zádrhel s hledáním vhodného místa k umístění banneru jsme všecko včas zvládli.

Když se pomalu začali do parku scházet první návštěvníci, zacvičila skupinka bílých, žlutých a zelených pásků na ukázku chon-ji tul a hned po nich hwarang tul v podání pásků červených. Po sestavách jsme pokračovali ukázkou pár základních kopů, kopů v otočce a ve výskoku, včetně kombinací na lapy.

Když se k nám začali dostávat první zvědavci, tak jsme už měli plochu rozdělenou na jednotlivá stanoviště, kde se mohli všichni kouknout co, že si to vlastně můžou vyzkoušet. Na tatami probíhala ukázka sebeobrany, kde hned vedle probíhala ukázka sportovního boje (matsogi) společně s bojem s pěnovými tyčkami a ukázkou kopů a kombinací do lap.

Největší zájem byl samozřejmě o to, moct si vyzkoušet boj s chráničema a i když byli někteří ze startu nesmělí, rychle se vyléčili a nakonec nešli pro tvrdou ránu daleko. Někteří nabuzení fighteři se k nám několikrát vraceli a vyzývali naše barevné pásky na duel. Do bojů, nejen s tyčkami, se zapojila i naše Šarlotka a Matyáš. Troufám si tvrdit, že právě Matyáš si nakonec střihnul zápasů nejvíce :D

Ti, co museli čekat, než se na ně dostane řada s chráničema, se pustili do boje s tyčkami, popř. koukali a fandili kamarádům, nebo sledovali naše Lukáše (Martiníka a Pavelka), jak v pozadí ukazují různé speciální techniky tukgi, které si někteří nakonec chtěli vyzkoušet taky. A nakonec každý než odešel, dostal ještě na cestu pár bonbonů.

I když celá akce oficiálně končila v 18:00 a některá další stanoviště už dávno skončila, k nám pořád přicházeli prťavci, že si chtějí ještě zabojovat nebo bouchnout do „toho kulatého kolečka“ :)) V 18:30 jsme už ale měli stanoviště uklizené a razili si cestu domů.

Velký dík patří všem, kteří na akci přišli pomoct, i když se dané počasí dalo využít i jinak a v neposlední řadě i Jirkovi Heraltovi za to, že nám celou akci opět nafotil i natočil!

Foto v galerii.

admin