Lukáš Pavelek se stal vítězem evropského poháru v kickboxu

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 22.02.2022

Po dobrých zkušenost na MČR v kickboxu v loňském srpnu, se Lukáš rozhodl jet do chorvatského Karlovace na evropský pohár, který se konal o víkendu 12.3.-13.3.22. Celkově se tohoto poháru zúčastnilo 1644 závodníků ze 144 klubů a 27 států. Lukáš se přihlásil do třech disciplín a to lightkontakt, kick light a light bez rozdílu vah a to ve váhové kategorii - 79 kg.
Nejvíce jsme si věřili v disciplíně lightkontakt, která je neblíže našim pravidlům v taekwondu. Ve své kategorii měl 12 protivníků a jeden z nich byl momentálně ve světovém žebříčku světová jednička. Se svými soupěři si cestou do finále Lukáš doslova hrál a tak dokráčel až do finále, kde na něj čekala světová jednička Maďar. Byl to velmi pěkný a vyrovnaný souboj, ale nakonec Lukáš vyhrál knockoutem, kdy soupeře kopnul ve výskoku z otočky do žeber a soupeř nebyl schopný pokračovat. To znamenalo celkově první místo a evropský titul.
V kicklightu bohužel Lukáš prohrál hned v prvním zápase nad velmi zkušeným izraelským borcem a do kategorie bez rozdílu vah se nenahlásil žádný další soupeř a tak se nakonec tato kategorie nekonala.
Je to výborný výsledek a dobrý signál před březnovým mistrovstvím Evropy v taekwondu, které se také koná v Chorvatsku a to konkrétně v Poreči.

admin