Lukáš Pavelek je nejúspěšnější juniorský sportovec okresu Opava za rok 2021

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 08.06.2022

každý rok vyhlašuje okresní pobočka ČUS anketu o nejúspěšnější sportovce okresu, kam můžou jednotlivé oddíly nominovat své zástupce, o kterých pak hlasuje čtyřicet trenérů, politiků a známých osobností okresu Opava.
A z tohoto hlasování vzejde deset seniorů, pět juniorů a jeden handicapovaný sportovec. Kromě těchto hlavních kategorií jsou zde pak i doplňkové jako jsou nejlepší trenér, uvedení do síně slávy apod.
Z opavského oddílu Taekwondo se podařilo úspěšně proměnit nominaci hned dvěma sportovcům. Radimu Čechovi do seniorů a Lukáši Pavelkovi v juniorech.
Slavnostní vyhlašování vždy probíhá ve Slezském divadle, které je důstojnou kulisou a večerem provázela bývalý miss europe Monika Žídková (nynější Brzesková, starostka Kravař) a známý moderátor Radek Erben.
V covidovém loňském roce obsadil Radim Čech desáté a Lukáš Pavelek páté místo. Letos jsme pomýšleli na vyšší pozice a to se také povedlo. Radim Čech obsadil sedmé místo, což v konkurenci Barbory Malíkové (olympijské atletky) a Jakuba Šíriny (kapitána basketbalové reprezentace), kteří se oba účastnili olympiády v Tokyu, je opravdu velmi slušný výsledek.
Lukáš Pavelek byl ještě úspěšnější. Nechal všechny za sebou a celou kategorii vyhrál. Porazil i vicemistra světa v kanoistice a mnohé další úspěšné sportovce. Lukáš byl tou dobou v Maďarsku na světovém poháru v kickboxu a tak ocenění přebral jeho trenér Kamil Tihelka.
Poté se šlo na ples, na kterém všichni sportovci a významné osobnosti Opavy oslaví další úspěšný rok.

admin