Mistrovství České republiky v Taekwon-do ITF – Pavelek mistr republiky.

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 14.11.2019

Víkend 8.11.-10.11. patřil největší domácí akci v Taekwon-du a to Mistrovství České republiky.
Tuto akci hostilo město Nymburk, přímo hala našeho nejslavnějšího basketbalového klubu.
Dohromady 400 závodníků z 30ti škol z celé České republiky se utkalo v pěti soutěžních disciplínách ve všech věkových kategorií, od žáků až po veterány.
Jednalo se zároveň o nominační závody na Mistrovství Evropy, které se koná příští rok v Praze a proto bylo na tuto soutěž přihlášeno opravdu spoustu kvalitních závodníků.
Z našeho oddílu vyjela malá výprava sedmi závodníků, aby zkusili své štěstí. První den závodili žáci, senioři a veteráni a druhý den junioři.
Dvoudenní soutěž tradičně začala první disciplínou sestav, která nám přinesla pouze jednu medaili a tu získal Adam Lukáš, který v konkurenci 26 závodníků prošel až do finále, kde bohužel na soupeře nestačil a získal stříbro. Ostatní bohužel vypadli před medailovými pozicemi.
Mezitím probíhala soutěž v tukgi (speciální přerážení do výšky a dálky), ve které se zadařilo hned dvěma našim. Adam Lukáš, Ondra Špaček i Kristýna Pravdová se úspěšně nominovali. Natálka Paščáková sice přeskočila, ale bohužel netrefila lapu a tak se nenominovala.
Ondra už další techniky netrefil a tak na medaili nedosáhl. Za to Adam přidal ještě jednu techniku, a to mu stačilo, aby se rozeskakoval o druhé a třetí místo. Tam bohužel neuspěl, a tak si odnesl bronz.
Ale největší úspěch zaznamenala naše Kristýna. V hodně silné konkurenci jiných seniorských reprezentantek dala čtyři techniky z pěti a to stačilo k parádnímu druhému místo. A tak se Kristýně na krku houpala stříbrná medaile.
Pak se šlo na matsogi (boj). Tady se bohužel zadařilo jen Klárce Hajkové a Natálce Paščákové. Natálka si po šesti zlatých medailích z boje vytáhla kratší sirku a jen díky volnému losu si odnesla bronz. Klárka vyhrála první předkolo, což ji doneslo do semifinále. Tam vedla velmi vyrovnaný, ale nudný boj kdy se obě soupeřky jen okopávaly a tak v prvním kole padl jen u jednoho rozhodčího bod. V druhém kole už to bohužel takticky Klárka nezvládla a těsně prohrála a odnesla si bronz.
Tím první den skončil a naši junioři Lukáš Martiník a Lukáš Pavelek se chystali na svůj soutěžní den.
Hned první kategorie sestav přinesly pro oba naše borce medaili. Lukáš Martiník měl velmi těžkou kategorii plnou reprezentantů a navíc Lukáš díky škole nemohl tak moc trénovat a tak jeho konečné třetí místo, kdy ho porazil vítěz kategorie, bylo parádním úspěchem.
Lukáš šel ještě o kousek víc když došel až do finále. Bohužel ani Lukáš do nedotáhl do konce a odnesl si stříbro.
Lukáše Pavelka pak čekaly ještě dvě další disciplíny. Ve speciálním přerážení si udělal osobní rekord, když dal čtyři techniky z pěti a to znamenalo zlatou medaili. V boji to bylo ještě jasnější. Oba dva své zápasy vyhrál s ohromným náskokem osmnácti bodů a odnesl si další zlato. Celkově mu to stačilo k zisku absolutního mistra České republiky v kategorii mladších juniorů.
Celkově si Opava odvezla 2 zlaté, 3 stříbrné a 4 bronzové medaile.

admin