Mistrovství ČR barevných pásků

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 30.05.2019

 

O víkendu 11.5.-12.5. se v moderní atletické hale, vedle Ostravar Arény v Ostravě, postavili na tatami závodníci z 23 škol z celé ČR v rámci Mistrovství České republiky barevných pásků. Dohromady se těchto závodů zúčastnilo 391 závodníků. Z Opavy vyjelo parádních 28 závodníků.
V sobotu ráno začala soutěž tradičním nástupem všech škol a pak už se na čtyřech rinzích rozběhla soutěž. Začalo se sestavami mladších žáků. A tady musím říct, že přišla velká ledová sprcha. Jeden po druhém všichni vypadávali převážně v prvních kolech a nikdo se k medaili ani nepřiblížil. Včetně týmů. Jediná vyjímka byla jediná holka mezi mladšími žáky a to Natálka Paščáková, která nakonec získala v sestavách modrých pásků bronzovou medaili a v boji dokonce zlato! Už několikáté v boji.
Pak se dali do boje naši senioři, u kterých jsem doufal v trochu lepší bilanci. A povedlo se. První medaili získal Jan Tesař, který si krásným výkonem vybojoval bronzovou medaili v sestavách žlutých pásků. Stejnou medaili získal i Michal Maiwald v sestavách červených pásků. Třetí bronz přidal seniorský tým v sestavách a to bylo ze sestav vše.
Šlo se bojovat. Naši senioři byli vyhecovaní a tuto svou touhu přetavili v medaile. Bronz získal Ondřej Grulich v kategorii nad 92 kg a Michal Maiwald v kategorii do 85 kg. Pak už se ale zlatilo. První zlatou v těžkém boji plném kopu pod pás, které bolely, získal Martin Tomášek v kategorii do 85 kg a druhé zlato přidal náš seniorský, i když by se spíše hodilo říct veteránský tým, kdy byl hlavní hrdina Petr Graca, pro kterého to byly zároveň první závody vůbec.
Martin Tomášek si ještě udělal radost, když získal bronzovou medaili v silovém přerážení. A pokud se nepletu, je to po velmi dlouhé době individuální medaile v této disciplíně pro Opavu. V týmech se bohužel naši senioři po procedurální chybě nekvalifikovali.
A pak už šli do boje starší žáci. A i tady se podařilo získat medaile. První medaili získala Klára Hajková v kategorii modrých pásků, která se v sestavách zlepšuje každé závody, když zastavila svůj postup až v semifinále a získala bronzovou medaili. Stejnou barvu kovu přidal i Jonáš Jasenek v kategorii žlutých pásků, kterému vystavil stopku jeho kamarád Josef Maiwald, který postoupil do finále, kde nedal soupeři šanci a získal hned zlatou medaili.
Pak se už šlo na boje, kde si opět naše Klára Hajková vybojovala stříbro v boji do 40kg. A tím skončil první soutěžní den.
V neděli byli na řadě junioři  a náš oddíl reprezentovali tři odvážní a rozhodně předčili očekávání. Radek Zatloukal a Tomáš Tesař závodili souběžně v sestavách na dvou vedlejších rinzích a proto mé překvapení bylo stereo. Radek v kategorii modrých pásků starších juniorů a Tomáš v kategorii žlutých pásků mladších juniorů poráželi své soupeře jednoho za druhým až mi padala čelist. Při jejich postupu do finále jsem si říkal " krása budou aspoň dvě stříbra, to bude moc fajn", ale čelist mi spadla ještě níže, když oba dva svou kategorii vyhráli a naše škola získala dvě zlata hned ze startu.
Pak nás čekali ještě boje, kde se bohužel už tak nedařilo. Radel potkal rychlého borce ze školy Fénix, na kterého nenašel dostatečně dobrou protizbraň a prohrál, což znamenalo odchod bez medaile. Jeho bratr Martin dopadl podobně, když také podlehl svému soupeři ze školy Kwang Myong Roztoky, ale díky šťastnějšímu losu to stačilo na bronzovou příčku.
Takže dnes jsme získali ve třech lidech 2 zlaté a jednu bronzovou medaili.
A to nejlepší na konec.
Opava v konkurenci 23 škol z celé ČR skončila s celkovým ziskem 6 zlatých 1 stříbrné a 10 bronzových na parádním 5 místě .
Všem moc děkuji za tento skvělý výsledek, který jsem po opravdu špatném začátku závodů ani ve snu nečekal.

admin