Opavský oddíl slavil 30 let své existence

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 21.09.2020

V sobotu 12.9. se to konečně stalo. Po červnovém odloženém termínu, oslavil náš oddíl 30. výročí svého vzniku. Zázemí nám poskytla největší multifunkční hala v Opavě a tak nehrozilo, že by se lidé mačkali a mohli si sednou v pořádných rozestupech a mohli jsme splnit i tento hygienický požadavek.
Ve čtrnáct hodin odpoledne se vše začalo chystat a nebylo toho málo. Postavit tatami, rozmístit banery, nanosit desky, ytongy, připravit ceny, zajistit promítání fotek na hlavní světelnou tabuli a mnoho mnoho dalšího.
Postupně začali chodit i nestoři a legendy našeho oddílu jako je Miroslav Prchal, Marek Stoklasa, Marek Vinárek, Lukáš Martiník a spousty dalších.
Před začátkem jsme ještě stihli udělat generálku ukázky pro návštěvníky a už se lidé valili dovnitř.
Těsně po čtvrté hodině odpolední už něco přes sto diváků sedělo v hledišti a 35 vystupujících připraveno ukázat to nejlepší co umí.
Celým tímto odpolednem provázel jako moderátor vedoucí oddílu Kamil Tihelka, který postupně seznámil všechny s historií oddílu a těmi nejdůležitějšími daty.
Zároveň ocenil postupně bývalé vedoucí oddílu, významné trenéry, reprezentanty, všechny černé pásy oddílu a významné současné členy.
Vše toto bylo protkáno exhibicí současných a bývalých členů oddílu. Postupně se na tatami ukázali naši nejmenší, kteří zacvičli první sestavy až po černé pásky, kteří ukázali jak umí lámat desky v "letu". Samozřejmě nechyběla sebeobrana, lámání ytongů ani hromadná sestava Chon-ji.
A co se dělo potom?
V nedaleké restauraci bylo připraveno šest bowlingových drah jen pro nás, velmi bohatý raut a samozřejmě prezentace fotek z dávné minulosti:)
Ale to hlavní, co tento den splnil, bylo setkání a povídání lidí, starých známých, bývalých členů s těmi současnými. Dle reakcí a zpětné vazby si to všichni užili a poslední z nás odcházeli dlouho po půlnoci.
Všem, kteří přišli a přijeli, aby s námi tento významný den oslavili, moc děkuji a všem přejeme hlavně zdraví a pevné nervy.

admin