Parádní výsledek na Poháru ČST

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 24.11.2018

Naše škola se zúčastnila posledního letošního podniku a to Poháru Českého svazu taekwon-do.
Skoro 200 závodníků z 15ti škol se utkalo v ostravské Bonver aréně ve dvou soutěžních kategoriích - matsogi a tul.
Z našeho oddílu vyjela početná skupina 22 závodníků s cílem získat co nejvíce zkušeností a ideálně i medailí. Většina závodníků měla nizké pásky a tak se jich týkala pouze jedna disciplína (tuly) a navíc hodně žáků bylo ve stejné kategorii, tak jsem i přes početnou výpravu nepočítali s celkově vysokým umístěním.
Ale šeredně jsem se spletl. Soutěžilo se systémem skupin, ve které se každý utkal s každým a až vítězové těchto skupin se utkali v boji o medaili.
I když naši žáčci se žlutým a zeleným páskem posbírali docela dost výher, jediný kdo se dostal do bojů o medaile byl překvapivě Matěj Hajka, který ale bohužel získal smolnou bramborovou medaili.
Ale velký úspěch jsme slavili hned o kategorii výš. Starší žáci žluté pásky svou kategorii ovládli, když Josef Maiwald bojoval o postup do finále s Jonášem Jasenkem. Nakonec Josef vybojoval parádní zlato a Jonáš Jasenek krásný bronz.
A další medaile se jen hrnuly. Martin Zatloukal přidal bronz v kategorii modrých pásků, to samé Klára Hajková. Natálka Paščáková další bronz v zelených páscích a Lukáš Pavelek suverénně ovládl kategorii červených pásků.
A jak to šlo v boji? Martin Zatloukal si dal do sbírky další bronz v kategorii do 50kg. Jeho bratr si odnesl zlatou medaili v mladších juniorech v boji nad 50 kg, ale nutno dodat, že bohužel doplatil na malou obsazenost kategorie, když mu soupěř nenastoupil:(
A samozřejmě Lukáš Pavelek opět vyhrál kategorii starších žáků nad 50 kg,ale finále bylo opravdu tvrdé.
Zisk dvou zlatých mu opět vynesl další pohár a titul nejúspěšněšnějšího staršího žáka.
A pak šli na řadu senioři. Tady byla bohužel taky slabší účast. Podepsala se na tom nedávné Mistrovství České republiky a únava závodníků po celém roce.
Ale jak si naši senioři vedli? V kategorii zelených pásků to byla naše dominance. Ondřej Grulich získal zlato v zelených páscích, Miroslav Šíma stříbro a kdyby Martin Paščák neztratil rovnováhu v jednom postoji, určitě by to byl bronz, ale takhle na něj zbyla bramborová medaile.
A co modré a červené pásky? Stejná písnička. Martin Tomášek zlato, když ve finále porazil našeho Michala Maiwalda. Jiří Melecký získal stříbro v kategorii černých pásků.
A Michal Maiwald zaslouží další pochvalu. Krom toho, že soutěží ve veteránském věku se seniory, rozhodl se pro velmi chvályhodnou věc. Když zjistil, že by v kategorii seniorů modrých pásků byl sám a získal zlato zadarmo, rozhodl se uprosit pořadatele, aby se mohl utkat s naším Jirkou Meleckým a Martinem Tomáškem ve vyšších páscích i vyšší váhové kategorii. Tím se připravil o zlato, ale i o pohár pro nejlepšího seniora B. Opravdu zaslouží pochválit za takovou nezištnou věc.
A jak to dopadlo? Michal získal bronzovou medaili, stříbro bere Jiří Melecký a zlato opět Martin Tomášek.
Co to znamenalo v konečném součtu?
Martin si odnesl pohár pro nejlepšího seniora A, nejlepší senior B? Opět od nás, když ho získal Ondřej Grulich.
A po celkovém zisku 7 zlatých, 4 stříbrných a 6 bronzových medailích se náš oddíl umístil na parádním TŘETÍM MÍSTĚ V CELKOVÉM POŘADÍ ŠKOL!!!
Všem moc gratuluju I ti, kteří nakonec nezískali medaili se snažili a u mnoha z nich jde vidět snaha a ta se jednou projeví!!
JEN TAK DÁL:)

admin