Lukáš Pavelek je Mistrem Evropy v boji

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 09.11.2021

Ve dnech 26.10. – 30.10.21 se v hlavním městě Kréty Herakliónu uskutečnilo Mistrovství Evropy v Taekwon-du ITF. Soutěže se zúčastnilo přes devět set závodníků z dvaceti devíti států. Opavu reprezentoval juniorský reprezentant Lukáš Pavelek. Po velmi dlouhé a tvrdé přípravě se mu podařilo získat nominaci ve dvou individuálních disciplínách a navíc se stal kapitánem týmu starších juniorů.
I když na Krétě vládlo příjemné počasí a teploty přes dvacet stupňů, na koupání v moři moč času nebylo. Na aklimatizaci měli závodníci pouhý jeden den a hned druhý se vrhli do bojů o medaile.
A Lukáš hned první den ukázal, že to budou velmi úspěšné závody. Hned svůj první start proměnil v úspěch, když v disciplíně speciálního přerážení získal v jednotlivcích parádní stříbrnou medaili. Navíc ještě ten samý den získal v té samé disciplíně bronz se svým týmem.
Další medaile na sebe nedaly moc dlouho čekat a druhý soutěžní den přidal Lukáš další medaili, když v týmových sestavách získal další bronzovou medaili. Ale největší bomba přišla předposlední den soutěže a to přímo z bojů jednotlivců starších juniorů do 75 kg. Lukáš ve své skupině nenašel přemožitele a porazil výborného závodníka z Ruska, poté prošel přes domácího Řeka a nakonec suverénně přejel i borce z Rumunska. To znamenalo přímý postup do finále. Tam narazil na ukrajinského závodníka, se kterým se potkal před dvěmi lety na mistrovství světa. Ale Lukáš si s ním poradil skvěle, celý zápas vedl a na konci kroutil hlavou, protože nemohl uvěřit tomu, že se právě stal Mistrem Evropy a mohl vítězně zvednou ruce na hlavu.
Ale to nebylo vše. Lukáš ještě získal další medaili a to se svým týmem právě v boji, když jim postup do finále přehradily domácí řecký tým.
Česká republika skončila v konečném pořadí států čtvrtá a Lukáš si domů odvezl z pěti startů pět medailí. Odjíždí domů s jednou zlatou, jednou stříbrnou a třemi bronzovými medailemi. Neskutečný výkon našeho závodníka věští další úspěchy.

admin