Pohár ČST v Brně

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 20.02.2019

Sobota 16.2. se opět rozhodlo přes 260 závodníků z 26 škol poměřit své síly v Taekwon-do.
Náš oddíl vyslal do tohoto klání 13 odvážných:) Soutěžilo se ve dvou disciplínách systém skupin, kdy se každý utká s každým.
Mnoho zkušených borců zústalo doma, ale i tak jsme si věřili na dobré umístění.
Bohužel hned v první disciplíně sestav se nám vyloženě nedařilo. Josef Maiwald, Šimon Litzka, Ondřej Špaček, Adam Lukáš, Antonín Šíma, Adéla Černínová ve svých skupinách nepostoupili a odešli bez medaile.
První medaili přidal až Lukáš Pavelek, který tentokrát získal bronzovou medaili v sestavách mladších juniorů I.dan. Druhý bronz přidal Radek Zatloukal v kategorii starších juniorů modrých pásků, třetí bronz Ondřej Grulich v kategorii seniorů zelených a modrých pásků, kdy v boji o bronz porazil našeho Mirka Šímu a zlatý hřeb přidala až nemocná Kristýna Pravdová, která v těžké kategorii seniorek I. a II. danů obsazené samými reprezentantkami, nenašla přemožitele, když ve finále porazila Terezu Štekerovou ze Sonkalu a odnesla si parádní zlatou medaili!
Pak se šlo už na boj, kde to byla úplně opačná písnička.
Velká symfonie Opavy. Z pěti startů nám hned tři z nich donesly zlato!! a dvě stříbro. A kdo si ty medaile vybojoval?
První zlato si vybojovala Natálie Pašáčková v kategorii mlaších žákyň do 35 kg.
Druhé zlato z boje vybojoval náš stabilní výherce Lukáš Pavelek v kategorii mladších juniorů do 60 kg, kdy opět nenašel přemožitele.
A třetí zlato vybojoval Ondřej Grulich v kategorii seniorů nad 85 kg.
Stříbro ještě přidal Martin Zatloukal v kategorii mladších juniorů do 55 kg a jeho bratr Radek v kategorii starších juniorů do 60 kg.
A co to znamenalo celkově?
Ve 13 lidech jsme si celkově odvezli 4 zlaté, 2 stříbrnou a 3 bronzové medaile a navíc ONDŘEJ GRULICH obhájil titul NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ SENIOR B a odváží ti domů další pohár.
Dle kuloárních informací jsme skončili na celkovém 7. místě z 26 škol:)
Všem děkuju za reprezentaci školy a vítězům moc gratuluju.

admin