Polish Open v Opoli a Slo Open ve Zreče

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 18.11.2019

Sobota 16.11. byla pro náš oddíl novým milníkem. Byla to první sobota kdy naši závodníci závodili na dvou různých závodech ve dvou různých zemích najednou a ani jedny z nich nebyly v České republice.
Klára Hajková, Natálie Paščáková, Adam Lukáš, Ondřej Špaček a Josef Maiwald zkoušeli své štěstí v Polsku na Polish Open a Lukáš Pavelek hájil české a opavské barvy na Slo Open ve Slovinsku.
Začneme Polish Open. Soutěž podobná Moravia Open byla v mnohém megalomanská. Celkem se tady za 2 dny představilo 620 závodníků ze 7 zemi, bojovalo se na 9 rinzích a v rámci zahajovacího ceremoniálu se představil demo tým moldavského svazu GTF.
Ale už k našim. Soutěž pro nás defakto začala až po poledni a hned první nastoupil v sestavách Josef Maiwald. Všechny soupeře rozdrtil a zaslouženě získal zlato. Nutno říct, že na soutěži rozhodovali pouze 3 rozhodčí a soutěže se účastní různé federace i styly TKD a dle toho vypadaly i výkony v sestavách. Většinou si medaile rozdělili závodníci z Čech. Klára Hajková po jedné remíze s momentální královnou sestav Klaudií Štelnerovou už dále nepostoupila a skončila stejně jako Natálka v této kategorii před medailovými pozicemi.
Tak se do toho museli obout Ondra a Adam. Oba si klestili cestu k medaili naprosto jasně, ale bohužel těsně před finále je porazil Lukáš Daněk z Frýdku a Matyáš Pastrňák z Karviné. A tak si bratranci dali tento rok již druhý boj o bronz. I tentokrát z něj vyšel vítězně Adam.
Takže start vypadal slibně. Dvě medaile ze sestav. Ale bohužel jsme jich víc nepřidali. Ani v kopech na rychlost, ani kopech do výšky a ani v point fightingu se nám nezadařilo a tak si děti domů odváží hodně nových zkušeností. Je to hold těžší soutěžit v disciplínách, které přímo netrénujeme, ale hodně soubojů v pointfightingu prohráli naši o pouhý bod. Hold smůla a ještě málo zkušeností.
A co Lukáš ve Slovinsku? Na tento turnaj jezdí zástupci mnoha reprezentací a zemí, včetně Bulharska, Walesu, Chorvatska, Srbska a mnoha dalších.
A jak se Lukášovi vedlo? Nadpis už mnohé napověděl:)
V sestavách bohužel opět potkal nám známého Foltýna ze Sonkalu, který ho už porazil minulý týden na MČR, a opět přes nej neprošel. A jako na MČR získal bronz.
A v boji? Tam Lukáš porazil všechny, včetně Bulhara i Slovince, a získal krásné zlato. Tyhle dvě medaile stačili našemu borci k tomu, aby si odnesl pohár pro nejlepšího mladšího juniora SLO OPEN 2019. Další parádní výsledek a pohár do sbírky. Mistrovství Evropy, které je příští rok v Praze, se blíží a Lukášova forma stoupá.

admin