II. kolo Moravské Ligy Taekwon-do v Brně

Autor: Kamil | Datum: 21.06.2012

V sobotu 16.6. se v Brně se konalo II. Kolo Moravské Ligy Taekwon – do. Náš Opavský tým odjížděl na toto kolo z poslední pozice a měli jsme velkou motivaci toto kolo vyhrát.

Celá akce se konala v brněnském Boby centru. Toto luxusní prostředí dodalo celé akci punc skvělé akce. Navíc celou akci podpořil aktuální mistr světa v boxu Lukáš Konečný, který se ochotně podepisoval komukoliv, kdo přišel. I přes krásné prostředí, celou akci doprovázelo nesnesitelné dusno a vedro. I při obyčejném stání z nás tekl pot. Akce začala s mírným zpožděním po páté hodině krásnou laserovou show. Celou akcí provázel Miroslav Sýkora a klobouk dolů, bylo to výborné. Druhý moderátor v pozadí byl Ondřej Vrábel, který komentoval on-line přenos.

Náš tým měl hned na úvod obhájce zlata Brno. Brno mělo výhodu domácího prostředí a navíc velkou motivaci obhájit. Naštěstí se nám dařilo a po výhře Marka Vinárka, Jana Vrchoveckého a parádním výkonu Martina Tomka jsme slavili první a důležité vítězství. To nás nabudilo. Po nás šla na věc Karviná s Třebíčí, odkud opět vyšel vítězně severomoravský tým.

Po tomto prvním kole následovala Pyramida mistrů, kde se pral náš Jan Vrchovecký. V prvním kole ho čekal Patrik Svoboda z Ostravy. I přes velké horko a těžkého soupeře, Honza vyhrál a slavil postup do semifinále. V druhém kole náš tým čekal Třebíč. Tady se nám už bohužel tolik nedařilo a prohráli jsme 6:4. Karviná opět vyhrála nad Brnem a začínal se rýsovat černý scénář. K tomu ještě Honza Vrchovecký prohrál v Pyramidě nad Filipem Gavlasem, sice po těžkém boji a až na první bodovanou techniku, ale bohužel prohrál.

V posledním kole nás čekala Karviná, která zatím v Brně nepoznala porážku a hladce vyhrála nad Brnem i Třebíčí. I přes smolný začátek se karta obrátila a po vítězství Marka Vinárka, Honzy Vrchoveckého, Martina Raidy a remíze Martin Žídka jsme slavili výhru. Teď záviselo na tom, zda vyhraje Brno nad Třebíčí. Pokud by se to stalo, slavili bychom celkové Vítězství v tomto kole. Brnu jsme tudíž drželi palce co to šlo a i přes velmi napínavý průběh Brno vyhrálo a my jsme věděli, že jsem PRVNÍ!!!

V Pyramidě vyhrál, po boji s Třebíčským Fialou, Gavlas a stal se historicky druhým vítězem. Pak už jen oslavy našeho vítězství a dražba rukavic Lukáše Konečného. Vítěžek z dražby šel na koupi vozíku pro postiženou Terezku.

Takže na III.kole v Třebíči AHOJ.

admin