Letošní poslední závody - Mistrovství Moravy

Autor: Kamil | Datum: 26.11.2012

V sobotu 24.11. se Frýdku - Místku konalo otevřené Mistrovství Moravy. Závodilo se novým systémem " každý s každým" , který je asi nejspravedlivější. Za náš oddíl se jelo poprat o medaile 7 závodníků, převážně žáků. A to - Eva Gracová, Míša Lampartová, Kateřina Zíková, Lukáš Martiník, Daniel Přibyla a dva senioři - Martin Tomášek a Vladimír Škrobánek.

Bohužel se projevilo to, že závody byly až po MČR a tudíž jakoby " po sezóně " a hlavně proto nejspíše byla slabší účast. I tak nebyla žádná medaile zadarmo a každý se musel snažit, aby nějakou získal. Začalo se tradičně sestavami, kde mi udělali velkou radost naši nejmenší benjamínci Lukáš Martiník a Daniel Přibyla, kteří v kategorii žáků 6.-5. kup získali zlato (Lukáš) a bronz (Daniel). Hned za nimi se přidala k medailové sbírce Míša Lampartová, která ve stejné kategorii, ale žákyň, získala krásnou stříbrnou medaili a snad si tím aspoň trochu spravila chuť po ne úplně vydařené sezóně. Ještě měla šanci na medaili Kateřina Zíková, která ale v boji o bronzovou medaili zkazila sestavu a tudíž odešla s bramborovou medailí - což ji asi později mrzelo, ale k tomu se dostanu na konci článku. Šanci měl ještě Martin Tomášek, který v kategorii seniorů 4.-1.kup bojoval o bronz, ale i ten bohužel podlehl a odnesl si jen bramborovou medaili.

Ale v bojích jsme si opět spravili chuť, jelikož se nám i tady dařilo. Vítězka z MČR Eva suverénně porazila svou, bohužel, jedinou soupeřku a odnesla si zlato, druhé zlato přidala hrdinka závodů Kačka, která porazila všechny tři své soupeřky, včetně Krušinové z F-M, která ji na posledních dvou závodech porazila, a zaslouženě vystoupala na nejvyšší příčku. Naši senioři měli v kategorii také kluka z Ostravy, který je porazil na MČR. V systému každý s každým ale nastala kuriózní situace, když se v této kategorii porazili všichni navzájem a měli tudíž stejný počet bodů a o vítězi rozhodoval jen poměr u rozhodčích v jednotilých zápasech. Díky této statistice naši kluci obsadili stříbro (Vladimír) a bronz (Martin). V konečném součtu jsme získali 3 zlaté, 2 stříbrné a 2 bronzové medaile. Bohužel se ne všechny kategorie, z důvodu malé obsazenosti, nezapočítávaly do celkového hodnocení a tak jsme obsadili až čtvrté místo mezi školami a naše Kačka se dělila s dalšími dvěma dívkami o titul nejúspěšnější žákyně. Kdyby v sestavách nezkazila, vezla by si domů pohár. Nejúspěšnější školou se stala domácí škola TKD Frýdek- Místek, před Ostravou a druhým frýdeckým oddílem Joomuk.

I tak všem děkuji za skvělé výkony a získané medaile, udělali jste mi velkou radost a viděl jsem velké zlepšení u mnohých z Vás. Děkuji také všem obětavým rodičům za pomoc. V příští sezóně nazdar.

admin