Mistrovství České republiky ve znamení smůly

Autor: Kamil | Datum: 12.11.2012

O víkendu 9. – 11.11. se konalo Mistrovství České republiky (MČR) v Taekwon-do ITF v Nymburku. Naši výpravu 11 závodníků bohužel čekala pořádná dávka smůly.

V pátek ještě patřil veselé náladě, ale už po cestě jsme narazili na velkou kolonu a museli jsme objíždět vesničkami, které ani okolní asi neznali. Pak klasika u registrace, kde se chvíli čekalo a nechtěli nás ubytovat. Naštěstí večerní pizza náladu opět vylepšila.

Sobota už byla závodní a na naše žáky se pomalu snesla nervozita. První disciplína byly sestavy(tul). Tady se bohužel Evě nedařilo, Oliver vypadl s vítězem kategorie a Míša svůj tul zkazila, takže všichni tři z této disciplíny vyšli naprázdno. Ale Lukáš a Kačka došly až do finále. Tady se opět objevila smůla.

Kačka, dle mého názoru, byla o trochu lepší, ale přesto prohrála, ale to by se dalo pochopit, názory se můžou vždy trochu lišit. Ale náš Lukášek vinou nervozity zkazil sestavu a tím se připravil o zlatou medaili. V disciplíně T–ki se nedařilo a vyšli jsme naprázdno.

Další disciplína byl boj – Kačka se prala bez strachu, i když dostala tu samou soupeřku, která ji před třemi týdny na STM tvrdě porazila. Kačka byla tentokráte vyrovnanou soupeřkou, ale bohužel prohrála a odešla bez medaile. Druhá šla na řadu Eva. Měla sice ze začátku strach, ale nakonec ho překonala a kosila jednu soupeřku za druhou. Došla až do finále, kde suverénním výkonem soupeřku porazila a získala zlato!!! Tím soutěžní sobota skončila a vidina neděle znervózňovala seniory.

Neděle zase začala sestavami. Tady se poprvé usmálo trochu štěstí na Martina Tomáška, který si svým výkonem došel až do finále, ve kterém bohužel prohrál. Dalším medailistou se stal Jan Vrchovecký, který prohrál v boji o postup do finále s vítězem kategorie a několikanásobným Mistrem Evropy a skončil třetí. Náš seniorský tým ještě přidal stříbro z týmových sestav a tím opět štěstí skončilo. Ostatní na medaile nedosáhli. Při zkoušení na speciální přerážecí techniky se nám hned zranili dva závodníci – jan Vrchovecký a Martin Tomko, což potom ovlivnilo další disciplíny. Honza se doslova odplazil se silnou bolestí z ringu při boji, což byla škoda, protože byl horkým adeptem na zlatou medaili. Martin Tomko nebyl vůbec schopný zvednout nohu, a proto do bojů vůbec nenastoupil. Martin Tomášek i Vladislav Škrobánek se potkali ve stejné kategorii a do cesty se jim postavil velmi silný a zkušený bojovník, který nakonec oba udolal. A tak si Martin odnáší bronz a Vláďa stříbro. Jirka Melecký sice postoupil, ale tam narazil na Vojtu Fialu, loňským i letošním mistrem v této kategorii a ten mu vystavil stopku. Posledním bojovníkem byl Martin Žídek. Bojoval krásně, ale bohužel to více jak na třetí místo nestačilo. V ničem jiném už se bohužel kvůli našim zraněným oporám medaili získat nepodařilo.

Takže celková bilance – 1 – 4 – 3

Ale všem závodníkům děkuji za předvedené výkony, rodičům děkuji za pomoc a za fandění a zraněným přeju brzké uzdravení.

admin