Moravia Open 2016

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 26.09.2016

Tento víkend se v Ostravě, v Trojhalí Nová karolína, konal třetí ročník mezinárodních závodů Moravia Open, které pořádá Škola Karviná.
Na závodech bylo možno závodit od bílých pásků nejmenších dětí až po veterány šesté dany. 
Boje s pěnovými tyčemi, na první bod i normální matsogi, sestavy i speciální přerážení. V bojích dokonce opravné pavouky. Navíc žáci rozděleni do tří kategorií. Proto byla škola, že se z naší školy přihlásilo pouze 9 lidí. 
Celkem 396 závodníků z Bosny a Hercegoviny, Maďarska, Anglie, Walesu, Slovinska, Slovenska, Ukrajiny a České republiky se utkalo v bojích o krásné velké medaile.
Jmenovitě Natálie Paščáková a Matyáš Velecký v kategorii mini do sedmi let. Martin Zatloukal, Martin Kryšpín, Klaudie Schaffartzíková, Lukáš Pavelek v kategorii starších žáků. Lukáš Martiník a Michaela Lampartová v kategorii juniorů a jediný seniorský závodník Martin Tomášek.
V sobotu závodili pouze junioři a senioři. I když se Míša velmi snažila a v sestavách ji medaile unikla jen velmi těsně, na medaili nedosáhla a zvlášť v boji šel vidět velký rozdíl mezi ní a jejími soupeři.
Lukáš Martiník už měl trošku větší štěstí. Hned v sestavách vybojoval bronzovou medaili, ale v boji ho čekal větší oříšek. První zápas sice vyhrál, ale v dalších bojích se pak ukázalo, že Lukáš jako čerstvý junior ještě nemá dostatečně silné a tvrdé techniky na zastavení soupeřů a bude na tom muset zapracovat.
Martin Tomášek měl ještě veselejší vstup, kdy si v sestavách červených pásků vybojoval zlatou medaili. Pak ale čekal až do půl osmé večer na svůj boj. Tady prokázal svou momentální perfektní fyzičku a suverénně vyhrál svůj první souboj. V druhém těsně nestačil na Adama Chlebka, kdy se zalekl toho, že vede a nechal Adama zvrátit vítězství na svou stranu. V opravných bojích už se také nezadařilo a skončil bez medaile.
V neděli se pokračovalo žáčkama. Matyáš nedal svému soupeři šanci a získal zlato v sestavách. V bojích s pěnovými tyčkami už se nedařilo a medaili nezískal. Natálie už prokázala svou zkušenost a v sestavách i v boji s tyčkami si šla zarputile za svým a získala krásné dvě stříbrné medaile. Martin Zatloukal, Klaudie Schaffartzíková ani Martin Kryšpín bohužel nezískali žádnou medaili, ale zvláště u Martina Zatloukala šlo vidět, že se zlepšuje a chce vyhrávat.
A nakonec to nejlepší. Lukáš Pavelek šel tvrdě za svým. V sestavách získal, po velmi tvrdém boji s Vojtou Kropáčem, zlatou medaili a už se chystal na boj. Tam našel pouze jednu překážku na cestě ke zlaté medaili, která by mu dělala problémy, a tou byl slovinský zkušený borec. Byl to velmi krásný a vyrovnaný boj. Oba borci si nedali nic zadarmo, ale Lukáše ani tato překážka nezadržela a získal druhé zlato. Čekal ho boj na první bod. Tady už to Lukáš tak lehké neměl, protože se na takový styl boje cíleně nepřipravuje, ale i tak získal pěknou bronzovou medaili. A toto vše stačilo k zisku titulu nejúspěšnějšího staršího žáka soutěže a zaslouženě si odnesl pohár.
Celková bilance v devíti lidech je nakonec 4-2-2.
Všem moc děkuji a našim rozhodčím, koučům a pomocníkům děkuji ještě víc za ochotu trávit víkend v tělocvičně

admin