Vítězství STM SM na prvním setkání

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 19.05.2016

O víkendu 14.-15.5.  se v Nymburku konalo první letošní setkání STM. Opět mělo severomoravské středisko těžký úkol a to obhájit prvenství z loňského roku. A to se nám nakonec s velkým přehledem podařilo.
Za Opavu se soutěže zúčastnili bratři Zatloukalovi, bratři Hrbáčkovi, Michaela Lampartová, Lukáš Pavelek a Lukáš Martiník.
V jednotlivcích se bohužel nezadařilo ani jedné bratrské dvojici. Martin i Radek Zatloukalovi vypadli v kategorii sestav zelených pásků smolně nejtěsnějším rozdílem 3:2. Lukáš Hrbáček dopadl úplně stejně i v kategorii juniorů červených pásků a Tomáš Hrbáček v boji juniorů do 57 kg vypadl také bez medaile. Lukáš Pavelek získal dvě bronzové medaile. První byla v sestavách žáků červených pásků a druhá v boji žáků do 44kg, kdy ho o lepší medaili opět připravil Vojta Kropáč. Jako člen žákovského týmu získal ještě dvě zlaté medaile (opět boj a sestavy). Lukáš Martiník bojoval jako lev a oproti posledním závodům šel vidět posun a právem si získal bronzovou medaili v boji juniorů do 57kg a v týmových sestavách juniorů také bronz. V sestavách jednotlivců bohužel vypadl s vítězem kategorie. Michaela Lampartová soutěžila v boji juniorek do 64kg, kde získala bronzovou medaili.
Celkově získalo Středisko Talentované Mládeže Severní Moravy 19 zlatých 14 stříbrných a 17 bronzových medailí a vyhrálo před STM Praha 2 a STM Jižní Čechy.

admin