Mistrovství České republiky

Autor: Radovan | Datum: 09.11.2011

Minulý víkend (4.-.6.11.2011) byl ve znamení celonárodního Taekwondo svátků, kterým určitě MČR je. Tato nejvyšší soutěž byla tradičně rozdělena do tří dnů – závody žáků v pátek, seniorů v sobotu a juniorů v neděli. Celkem se závodů zúčastnilo 309 závodníků z 22 škol, takže konkurence byla vysoká. Bohužel musíme konstatovat, že tato republika byla pro celou opavskou výpravu zakletá, co se medailí týče v porovnání s předchozími lety. Díky nemocem a únavě jsme se museli obejít hned bez několika závodníků a také jedné z největších opor a to Lucky Vinárkové, která byla v předchozích letech jedním ze zlatých tahounů naší školy. I tak jsme vyslali 19 borců, kteří byli ochotni se do poslední kapky krve poprat o co nejlepší výsledky. Milým překvapením bylo to, že po X letech se republiky zúčastnil vedoucí naší školy Kamil Tihelka v neobvyklé roli závodníka a člena mužského týmů.

Pátečního klání se účastnilo hned 7 benjamínků naší školy. Ač byla jejich snaha sebevětší, tak to bohužel nestačilo na závodníky z ostatních škol a jedinou medailistkou pátečního dne byla Kačka Ziková, která si odvezla hned dvě medaile!

Na sobotu jsme se těšili o něco více, protože na řadu přišli senioři, kteří už mají bohaté zkušenosti ze závodů. I tady se nám lepila smůla na paty a nepodařilo se dosáhnout kovu nejvyššího. Nejblíže byl asi Honza Vrchovecký, kterému jen o chlup uteklo večerní finále v matsogi, také v jeho nejsilnější disciplíně v podobě speciálních technik Tki se mu nedařilo tak jak by chtěl (pravděpodobně si zbývající dva soupeři seřídili lépe své kopací nohy) a obsadil skvělé třetí místo, a tak se musel snažit v disciplíně sestav II. DANů, ve které ve večerním finále obsadil po velmi vyrovnaném zápase skvělé druhé místo.

Jako smečka lvů se do všech disciplín vrhlo naše seniorské mužské družstvo, které soupeřům nic nedarovalo zadarmo a veze si placky získané ve třech disciplínách ze čtyř. Tou disciplínou, ve které jim místo na bedně uteklo jen o chloupek, bylo matsogi. V tomto sportovním boji byl i přes nemoc velkou oporou Marek Vinárek, dále se velmi pěkně pral Kamil Tihelka, který ukázal všem, že i když většinu času vede tréninky, tak svým plaveckým stylem plným pěstí umí znepříjemnit soupeřům čas na ringu, a chvála patří i ostatním členům týmu, kteří se prali do poslední kapky krve.

Ze všech úspěšných výkonů sobotního dne nelze opomenout skvělý výkon Kamila při silovém přerážení, ve kterém si obíjel úderové plochy o plastové desky, až dosáhnul na druhé místo.

Závěrečný nedělní den přišly na řadu závody juniorů, i když jsme zde měli jen dva zástupce a to Jirku Zieglera a Martina Tomka, tak o to více nás potěšil jejich výkon ve sportovním boji, přestože se jednalo o jejich velkou premiéru v této disciplíně. Kluci se prali jak zkušení bojovníci a ve stejné váhové kategorii se postavili na stupně vítězů – Jirkovi uteklo stříbro o pár cenných bodu, Martin dosáhl na stupeň nejvyšší a vybojoval jedinou zlatou medaili naší výpravy. Jirka přidal ještě stříbrnou medaili z tulů.

Celkem naše škola vybojovala 1 zlatou, 5 stříbrných a 8 bronzových medailí a umístila se tak na 12. místě mezi školami.

Raida Martin – 3. Tul senioři III. DAN

Chtěl bych touto cestou poděkovat všem zúčastněným závodníkům poděkovat za kvalitní reprezentování našeho oddílu!