Opava patří Taekwon-do a Lucce s Honzou

Autor: Kamil | Datum: 25.02.2012

Včera 24.2. večer se ve Slezském divadle v Opavě opět vyhlašoval nejúspěšnější sportovec našeho okresu v anketě „ NEJÚSPĚŠNĚJÍ SPORTOVEC OKRESU OPAVA ZA ROK 2011“ . Opět jsme měli naše dvě želízka v ohni Lucii Vinárkovou, která obhajovala loňské vítězství, a Jana Vrchoveckého, který skončil loni druhý, ale v juniorské kategorii, zatímco letos byl první rok v seniorech.

Večer plný představování opavských talentů, kterých nemáme opravdu málo, byl proložen zpěvem různých umělců. Už juniorská kategorie naznačovala, že letos bude konkurence veliká, když na čtvrtém místě z pěti byl už mistr světa. Po dvouhodinovém čekání a napětí přišla na řadu kategorie, kde byli oba naši borci.Do kategorii jednotlivců seniorů bylo vybráno 10 nejlepších borců, kde o Mistry světa, Vítěze světového poháru a Mistry Evropy opravdu nouze nebyla. Postupně jsme všichni s velikou nervozitou a napětím čekali, kdy budou čtena jména Lucie, nebo Honzy. A i když je to velmi škaredé, z každého jména, které bylo přečteno na desátém, devátém…šestém místě a nebyl to nikdo z našich, jsme měli velkou radost. Když bylo přečteno šesté místo a opět to nebyl ani Honza ani Lucie, věděli jsme, že oba budou mezi nejlepšími pěti. Páté místo..stále nic..radost a až u čtvrtého místa jsme uslyšeli JAN VRCHOVECKÝ. Je to veliký úspěch. Poprvé mezi dospělými a hned na čtvrtém místě. Po rozhovoru a usednutí jsme poslouchali další jména. Třetí místo..nic..a po vyhlášení druhého místa jsme věděli , že LUCIE VINÁRKOVÁ OBHÁJILA PRVENSTVÍ A JE NEÚSPĚŠNĚJŠÍ SPORTOVKYNÍ OKRESU OPAVA ZA ROK 2011. Oběma gratulujeme a přejeme hodně úspěchů i v letošním roce jak ve sportovním, tak osobním poli života.