Velké finále druhého ročníku Ligy taekwon-do v Havířově

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 14.01.2014

V předvánočním čase 14.12.13 se v havířovské sportovní hale konalo Veké finále Ligy taekwon-do. V minulém roce toto finále hostila Opava a pro náš tým skončilo celkovým vítězstvím, ale tento ročník jsme mohli skončit nejlépe třetí, ale spíš nám hrozilo páté místo.

V cestě nám stál tým Brna a Karviné. Opava konečně nastoupila v kompletní sestavě, jelikož zbytek ročníku jsme se potýkali se zdravotními obtížemi. První zápas proti Brnu byl velmi napínavý, body se přelévaly z jedné strany na druhou až to nakonec skončilo remízou 5:5. Což se nám moc nehodilo, a proto jsme museli za každou cenu vyhrát nad Karvinou.

Tady nám štěstí přálo mnohem víc a díky skvělým výkonům opavských borců jsme s přehledem vyhráli 6:4, což znamenalo celkové čtvrté místo.

Celkovým vítězem se stal tým Frýdku - Místku, který držel první příčku už od prvního kola a toto místo nepustil až dokonce. O dva body za ním skonil tým Třebíče a třetí místo patřilo týmu Brna.

V tzv. Pyramidě mistrů, což je souboj těch nejlepších borců bez rozdílu vah, po urputných a vyrovnaných bojích vyhrál polský závodník Maciej Žuk, kdy ve finále porazil čtyřnásobného vítěze Martina Kosíka z Frýdku - Místku.

Už teď se těšíme na další ročník. Fotky z Velkého finále jsou ve složce fotogalerie.