Cesta bojovníka v Chorvatsku

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 24.02.2023

od pátku 10.2. do neděle 12.2. se chorvatském městě Karlovac konal další ročník Evropského poháru v kickboxu.Tato akce patří k největším v Evropě a letos se to opět potvrdilo. Dohromady přes 1400 závodníků ze 32 zemí světa přijelo do města velikosti Opavy, aby si poměřilo síly ve všech kategoriích a disciplínách, které kickbox zná. Lukáš se nahlásil do lightkontaktu (momentální vicemistr světa) a kicklightu (momentální mistr světa) ve váhové kategorii do 79 kg.
Lukáš se těšil na borce z Rakouska, kterému dlužil odvetu za finále mistrovství světa v lightkontaktu, ale bohužel nedorazil, což trochu zkazilo radost. Ale po páteční noční jízdě jsme byli rádi, že jsme v pátek i sobotu měli volno a tak jsme mohli objevovat místní okolí a udělal se i výlet do centra Zahřebu, ve kterém jsme bydleli. Upřímně v hlavním městě Chorvatska není moc o co stát.
Ale v neděli se šlo na věc. Disciplína lightkontakt Lukáše čekala chvíli po jedné hodině a očekávání byly velké. V prvním kole byl sice Lukáš takový "ospalejší", ale zbylá kola už to byla hotová symfonie. Suverénně prošel všemi koly jako nůž máslem a finále vyhrál v poměru 3:0 a mohl si jít pro svůj první pohár.
Disciplína kicklight Lukáše čekala po šesté večer a věděli jsme, že ho v kategorii čeká několikanásobný mistr světa a Evropy z Izraele. A tak se také stalo. Po hladkém průchodu až do finále se proti sobě postavili dva mistři světa. Byl to těžký soupeř, ale Lukáš prokázal svou fyzickou připravenost a taktiku a vyhrál i tento těžký zápas. Celý zápas vedl a to si pohlídal, sice za to zaplatil rozbitým rtem a pusou plnou krve, ale stálo to za to.
Lukáš mohl zvednout vítězně ruce i ve svém druhém finále a stal se tak dvojnásobným šampionem.