Dohromady 387 závodníků, 41 výprav z 12 zemi ( Moldavsko, Anglie, Srbsko, Slovinsko, Slovensko, Finsko, Estonsko, Norsko, Bosna, Ukrajina a ČR) se sešlo o víkendu 4.-5.3. v Praze. Z Opavy vyjelo 13 závodníků, aby zkusili urvat nějaké medaile.
V sobotu soutěžili žáci a senioři, což znamenalo Ella Solnařová, Lenka Krömrová, Linda Chasáková, Hubert Čech a za seniory Lukáš Pavelek ( i když je ještě starší junior).
Hned první disciplína byla tul a boje zahájila Ella. Byly to její první velké závody a nervozita šla hodně znát. V celkovém důsledku to znamenalo prohru a Ella odešla bez medaile. Pak šly do boje děvčata Linda a Lenka. Linda bohužel neprošla dál, ale zato Lenka dvakrát postoupila a čekal ji boj o medaile. Tam se bohužel Lenka zasekla a vypadla těsně před medailemi. Hubert šel do boje srdnatě a první souboj vyhrál, ale v druhém souboji už to nevyšlo a tak taky musel svěsit hlavu a odejít bez medaile. Lukáš musel do boje mezi řevnivé seniory a nebylo jich málo. Ale šlo to jako po másle. Lukáš se prosekal houštím seniorů až do finále, kde ho čekal seniorský reprezentant Dominik Pospíšil. A Dominik nám udělal radost tím, že svou sestavu zkazil a tak Lukáš získal své první zlato ze sestav mezi seniory.
A šlo se na speciální přeřazecí techniky. První šel skákat Hubert. Svou nominační techniku úspěšně dal a prošel do dalších bojů. Tam už bohužel ani jednu techniku nedal a tak odešel bez medaile. Druhý skokan byl Lukáš. Ten si věřil. Ze soustředění reprezentace věděl, že výšky dává. Ale co se nestalo, nominační techniku dollyochagi nedal a sen o medaili se rozplynul.
A jak se dařilo v bojích? Lucka a Linda byly ve stejné kategorii a obě bohužel své boje o finále prohrály, ale stačilo to na bronzové medaile. Hubert se toho ze začátku trošku zalekl, když proti němu nastoupil borec z Ukrajiny. Ale nakonec se rozjel a svá své souboje vyhrál a došel až do finále. Tam ho čekal Sekera, velmi zkušený bojovník. I když se rval Hubert statečně, nestačilo to a prohrál. Ale odnesl si krásnou stříbrnou medaili, což je velký úspěch.
Souběžně s Hubertem bojoval na druhém tatami Lukáš. Ve skupině měl Nora, Angličana a Čecha. Všechny své souboje ve skupině vyhrál a probojoval se do bojů o medaile. A přišla pohroma. Hned v prvním souboji se svým kolegou z reprezentace Zachrdlou si poranil koleno a musel odstoupit. Ale stačilo to na bronzovou medaili.
Neděle patřila juniorům a našich 8 statečných se vrhlo do bojů hned od začátku dne. Závody začínaly v 8:30 a hned Lucie Kromrová, Josef Čech a Josef Maiwald zasáhly do bojů. Bohužel i když nevypadli hned, na medaile nedosáhli. Chvíli po nich šli na řadu Dominik Musiol a Natálie Paščáková, bohužel ani oni se do bojů o medaile nedostali. Už zbýval jen Ondřej Špaček, Fabiána Peterková a Antonín Kubánek.
A ti nám udělali radost. Ondra, jako čerstvý junior, překvapil nejen sám sebe, ale i trenéra, když vítězil zápas za zápasem a zastavil se až ve finále. Tam narazil na velezkušeného Radima Hložka z Fighting arény, na kterého bohužel nestačil. Ale zaslouží velkou pochvalu, když na prvních závodech ve vyšší věkové kategorii hned zazářil druhým místem.
Nováčkem na velkých závodech byla i Fabiána Peterková. Ale dokázala, že je opravdu nadaná a šikovná, když nenašla přemožitele a suverénně vyhrála na svých prvních závodech zlatou medaili.
A poslední šel na věc náš Tonda. Ze dvou posledních velkých závodů si odnesl vždy zlato a tak se čekalo jestli zvládne hattrick. A povedlo se. Tři závody, tři zlaté medaile. Klobouk dolů Tondo.
Šlo se skákat a bojovat. U speciálních technik to zkrátím, ani jednomu se bohužel nepodařila nominační technika. Musím na omluvu říct, že naši Pepové jsou poprvé mezi staršími juniory a tak bude chvíli trvat, než se přizpůsobí.
A co boje? Tam junioři pokračovali ve své medailové jízdě. Ondřej Špaček opět překvapil, když postupně porazil ukrajinského borce, pak dalšího českého borce a cestu do finále mu zahradil až Sekera ze školy Sonkal, který dlouhodobě patří k nejlepším v této kategorii. Takže bronz pro Ondru.
Dominik Musiol šel do bojů s velkými plány a očekáváními, protože už dlouhou dobu patří ke cvičencům, kteří nevynechají jediný trénink. Ale v boji jakoby vše zapomněl a chce to ještě hodně přidat práci s psychikou, aby se v boji projevili věci z tréninku, ale i tak si Dominik odnáší stříbrnou medaili. Lucie Kromrová si chtěla zpravit chuť po sestavách a to se povedlo. První dva zápasy s přehledem vyhrála a dostala se ze své skupiny z prvního místa rovnou do finále. Tam na ni čekala dlouhonohá, zkušená závodnice Heydušková, která byla bohužel nad síly Lucky, která zatím sbírá své první zkušenosti z velkých turnajů. Ale i tak to znamenalo parádní stříbrnou medaili. Tu stejnou medaili získala i Natálka Paščáková. Tu až ve finále čekala její "oblíbená" Trčková z Brna, která je už několik let královnou své kategorie. I tak je stříbro pro Natálku velký úspěch, protože i ona je první rok juniorkou.
Naši Pepové se opět oba potkali ve stejné kategorii, která byla nejvíce obsazenou z celých závodů a trvala přes 4 hodiny. Dohromady 17 závodníků rozdělených do pěti skupin dalo zabrat.Bohužel Pepa Čech doplatil na to, že poslední dva týdny nemohl trénovat a šlo to poznat, ale do ME v Itálii se určitě dostane zase do formy. Pepovi Maiwaldovi chybí už jen trocha zkušeností, aby své parádní otočky začal přesněji umisťovat a bude to jízda. Bohužel ani jeden nepostoupil ze své skupiny a tak odešly z prvních závodů jako starší junioři bez medailí. Ale věřím, že se toto brzy napraví.
Dohromady jsme tedy získali 3-5-5 což znamenalo konečné 11. místo ze 41 výprav.
Všem velká gratulace