První setkání STM - Radost pro Opavu, trocha smutku pro ostatní

Autor: Kamil | Datum: 28.05.2012

V neděli 27.5. se konalo tradiční Setkání Středisek Talentované Mládeže (STM) v Nymburku. 181 závodníků ze 6 STM z celé republiky.

STM Severní Morava drží už 10 let neporazitelnost a letošek byl pro nás velkou zkouškou. Mnoho našich zkušených závodníků zestárlo a nebo přestoupilo do reprezentace. Například juniorek jsmě meli pouze 5!!! Za naši školu závodili 4 žáci - Michaela Lampartová, Eva Gracová, Lukáš Martiník a Kačka Zíková. Na tyto závody se odjíždělo v sobotu brzy ráno a odpoledne čekal děti trénink pod vedením trenérů reprezentace a trenérů STM, kde se mohly přiučit pár šikovným věcem.

V neděli od devíti hodin už se závody rozjely na plné obrátky s jednou novinkou, sloučení kategorie A a B. Tudíž v boji se mohly utkat modré pásky s černými. Tradičně se začínalo disciplínou sestav. Tady naše středisko vždy mělo spousty vítězů. Bohužel se letos štěstí moc neusmálo a moc zlatých medailí nám do pomyslného košíku nepřistálo. Ale našim oddílovým zástupcům se v této disciplíně naopak dařilo a všichni krom Míši, která vypadla těsně před stupni vítězů, získali bronzové medaile. Poté naslédovaly týmové sestavy. Tady kategorii mužů s přehledem vyhráli oba naše týmy a obsadily první a druhé místa. U žen takové štestí nebylo a holky získaly "pouze" stříbro a bronz.

Po sestavách přišly na řadu boje. Tady se nám naopak dařilo oproti minulým letům o poznání lépe a vypadalo to, že si medailové chutě přeci jen zpravíme. Naše Kačka s Evou byly nervózní velmi, ale rvaly se jako tygřice. Kačka po velice odvážném výkonu získala bronz, ale Eva na svých prvních republikových závodech a rovnou sloučených se skupinou A zabojovala co to šlo a po prvním boji, který vyhrála, si začala věřit. Pak přišlo finále. Holka s červenočerným páskem a vyšší, byla těžší oříšek. Eva se naštěstí po chvíli rozkoukala, zjistila, že se nemusí soupeřky bát a po strhujícím prodloužení vyhrála a získala svou první zlatou medaily v boji. Osobně musím Evu pochválit. Poslouchala pokyny, nebála se a zaslouženě vyhrála, i když si musela sáhnout na dno svých sil. V týmových bojích se naopak dařilo našim holkám, které vyhrály a kluci obsadili druhé místo. V přerážení a T- ki to byly pro týmy jen bronzové medaile a to znamenalo, že na konci dne po konečném součtu medailí jsme obsadili sice krásné, ale pouze druhé místo a radost z vítězství ponechat středisku STM Praha II. Na podzim se potkáme na druhém kole v Brně, kde se pokusíme poměr medailí obrátit a v tomto ročníku vyhrát.

admin