Úspěšná oblastní soutěž

Autor: Kamil | Datum: 12.04.2012

V sobotu 14.4. se ve Frýdku- Místku konalo 1.kolo Moravskoslezského poháru. Akce se účastnilo 77 závodníků z 5 škol – Il Dong, Joomuk, ITF Frýdek Místek, Karviná a naší. Za naši školu závodilo 14 lidí.

Soutěž začala v 9 ráno soutěžemi seniorů a žáků v discíplině sestav. I když po posledním páskování postoupili někteří naši závodníci do vyšší kategorie, poradili si s tím dobře. V některých kategoriích dokonce bojovali naši závodníci proti sobě v boji o medaile. Nakonec se medailově prosadili Lucie Vinárková, Martiník, Přibyla, Zíková, Lampartová, Tomášek. Jelikož soutěž šla rychle, za chvíli už se všichni oblékli do chráničů a hurá se prát. V soutěži bojů už to tak slavné nebylo, ale i tady musím vyzdvihnout naše žáky, kteří se na tréninku zase tolik neperou, ale i přesto prokázali, že se nebojí a i oni nějaké medaile získali. Nejpěkněji se pral Lukáš Martiník. Nakonec si medaili vybojovali Lucie Vinárková, Martiník, Zíková, Gracová, Lampartová, Hanke,Melecký.

Když si vše odbili senioři a žáci, pustili se do bojů junioři, kde jsme měli pouze dva zástupce. Ladislava Tioku a Jiřího Zieglera. Oba se pokusili o maximum. V sestavách to nebylo úplně slavné, ale Jirka dosáhl aspoň na bronz. Oba se poté nemohli dočkat bojů. Ale jen do chvíle, kdy zjistili, že fyzička není zase taková a oba dostali za soupeře dnešní reprezentanty. Láďa dokonce skoro o 2 hlavy vyššího. Oba se statečně rvali, ale na medaili opět dosáhl pouze Jirka.

V konečném součtu medailí jsme zaznamenali dva úspěchy. Naše nejúspěšnější závodnice Lucie Vinárková se ziskem 2 zlatých medailí stala nejúspěšnější seniorkou a naše škola se stala 3. nejúspěšnější školou těchto závodů. Všem závodníkům děkuji za předvedené výkony.

Konečné výsledky:
Lucie Vinárková – 1. Tul I. Dan a vyšší, 1. Matsogi seniorky -57 kg
Kateřina Zíková – 1. Matsogi žáci -32 kg, 3. Tuly 4.-1.kup
Eva Gracová – 1. Matsogi žákyně – 44 kg
Jiří Melecký – 1. Matsogi senioři + 85kg
Lukáš Martiník – 2. Tuly 6.-5. Kup, 3. Matsogi žáci – 32 kg
Michaela Lampartová – 2. Matsogi žákyně – 44 kg, 3. Tuly 6.-5. Kup
Vojtěch Hanke -2. Matsogi žáci -38 kg
Jirka Ziegler – 2. Matsogi junioři -69 kg, 3. Tuly 4.-3. Kup
Martin Tomášek – 3. Tul 4.-1.kup
Daniel Přibyla – 3. Tul 6.-5. kup

admin