Úspěšné závody ve Slovinsku

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 12.03.2015

V pátek 6.3. v sedm hodin ráno vyjel autobus plný natěšených dětí, podporujících rodičů a zodpovědných trenérů směrem Braslovče ve Slovinsku, kde závodníci z 12ti států Evropy poměřili své síly.

Po cestě se udělaly dvě zastávky ve Vídni. Udělali jsme si prohlídku centra Vídně od radnice až po Štěpánský dóm a poté jsme se šli projít kolem zámku Schonbrun.

Poté už jsme se nezdržovali a přímou trasou vyjeli k našemu cíli. V sedm hodin večer jsme i s drobnými komplikacemi v navigaci dorazili k místu přespání. Proběhlo vážení, zapsání do kategorií a šup spát.

Sobotní den patřil našim juniorům, seniorům a veteránům. Za náš oddíl závodily dvě dámy – Iva Matějková a Michaela Lampartová. Iva nastoupila mezi prvními do sestav juniorek zelených pásků, i když je ještě žákyně, ale chtěla poměřit své síly se staršími. A tento tah se jí vyplatil. Získala krásnou stříbrnou medaili. Pak se vrhla na zápolení i Míša v sestavách červených pásků. První soupeřku doslova deklasovala, když vyhrála 4:1, ale druhá soupeřka už byla nad její síly a pouť za medailí skončila těsně pod stupni vítězů.

Míša si zkusila spravit chuť v boji. Nastoupila proti zkušené borce ze Slovinska. Bohužel se projevilo to, že Slovinci patří k nejlepším bojovníkům Evropy a Míša po urputném, ale jasném boji prohrála.

Tím skončil první soutěžní den pro naše závodníky se ziskem jedné stříbrné medaile.

Nedělní ráno už netrpělivě vyhlíželi naši žáci. Byl to jejich soutěžní den. První šla do bojů o medaile opět Iva Matějková, která nastoupila v kategorii zelených pásků žáků. A opět to byl start úspěšný. Sice už to nebyla účast ve finále, ale zisk bronzové medaile byl i tak velký úspěch a Iva se ziskem dvou medailí stala nejúspěšnějším závodníkem výpravy. Chvíli po ní nastoupil do sestav modrých pásků Lukáš Pavelek. Do Lukáše byly vkládány velké naděje, ale bohužel. Nervozita vzala za své a nedostatečná síla v technikách stála Lukáše postup. Po krátké pauze se o medaile utkali zbylí tři žáci v kategorii červených pásků. Lukáš Martiník, Lukáš Hrbáček a Tomáš Hrbáček. Lukáš Hrbáček bohužel hned svůj úvodní zápas prohrál, ale jeho bratr už uspěl a probojoval si cestu dále, kde ale narazil na třetího opaváka Lukáše Martiníka, který také postoupil. Tento bratrovražedný souboj vyhrál Lukáš Martiník, který se nakonec probojoval až do finále této kategorie. Tady bohužel podlehl a zase nám zlato uteklo doslova o chloupek. Lukášovi se na krku houpala, v uvozovkách, pouze stříbrná medaile.

Všichni už vyhlíželi boje. Čekali v chráničích, až vyhlásí jejich kategorie. Všichni ve svých kategoriích porazili svého prvního soupeře, kdy Lukáš Martiník dokonce soupeře z Bulharska, jejichž závodníci vyhráli všechny kategorie kromě dvou, ale už druhý zápas ukázal, že česká republika celkově má co dohánět. Přes druhé kolo prošel pouze Lukáš Pavelek, který současně bojoval ve dvou váhovkách, a Tomáš Hrbáček. Oba se probojovali až na bronzové pozice, kdy Tomášovi uniklo finále o pět sekund. Ještě pět sekund před koncem vedl. Lukáš Pavelek vybojoval bronz v kategorii – 35 kg a Tomáš Hrbáček bronz v kategorii – 50kg.

Takže po dvou soutěžních dnech bylo konečné skóre 2 stříbrné a 3 bronzové medaile v šesti závodnících. Všem gratuluji.

Jelikož jsme jeli jako kamarádi a zástupci České republiky my a oddíl Karviné, zmíním se i o nich. Jejich 27 závodníků mělo větší medailové žně a jejich seniorka Ilona Hambergerová byla vyhlášena nejlepší seniorkou závodů. Celkově Karviná skončila v konečném součtu medailí na krásném čtvrtém místě.

Další závody nás čekají už na za dva týdny v Nymburku. Držte palce.

Fotky již na našem FB a brzy v galerii.

admin