Czech Open 2011

Autor: Kamil | Datum: 09.04.2011

Tuto sobotu 9.4. se v českém Nymburku konala mezinárodní soutěž Czech Open. Náš oddíl vyslal na tyto závody menší, ale zkušenou skupinku 7 závodníků - Lucii Vinárkovou, Jiřího Meleckého, Jana Vrchoveckého, Dominika Sosnu, Kateřinu Zíkovou, Eva Gracovou a benjamínka Lukáše Martiníka.

Na soutěž bylo přihlášeno 271 závodníků z 11 zemí světa (přijela například i Kanada, Rusko, Švýcarsko, atd.) Závody začaly skoro přesně ve třičtvrtě na devět a to kategoriemi žáků. Zde nám naši nejmenší udělali velkou radost, když každý z nich získal medaili, včetně našeho nejmenšího Lukáše, pro kterého to byly teprve druhé závody. Poté přišel na řadu boj, kde naše Kačka prokázala srdce bojovníka a obsadila po velice srdnatém boji skvělé druhé místo. Ve speciálních technikách se bohužel nikomu nedařilo.

Naši starší závodníci měli laťku vysoce nastavenou a bylo jen na nich, aby ve velké konkurenci uspěli. A to se podařilo. Lucka i Honza se v sestavách dostali do velkého večerního finále, Lucie s přehledem vyhrála, ale Honza měl bohužel velmi těžkého soupeře v podobě dvojnásobného Mistra Evropy Chaloupky. I když cvičil skvěle, na lepší než druhé místo to nestačilo. Boj naší Lucii opět vyšel a postoupila opět do velkého finále večer, kde nakonec s přehledem a jistotou porazila švýcarku a to pro ni znamenalo další zlato. Ve speciálních technikách ještě Lucie přidala bronz a Honza potvrdil skvělou formu a vyhrál. Jirkovi se bohužel nedařilo, tak jak by chtěl a bohužel musel odjet z Nymburku bez medaile.

Celková bilance - 5-3-2.
Lukáš Martiník - zlato sestavy žlutých pásků
Eva Gracová - stříbro sestavy zelených pásků
Kačka Zíková - Bronz sestavy modrých pásků a stříbro boj -32 kg
Dominik Sosna - zlato sestavy modrých pásků
Lucie Vínárková - 2 x zlato - sestavy II. dan + a boji -63 kg, bronz spec.přerážení
Jan Vrchovecký - zlato spec.přeráženíi a stříbro sestavy II.dan

admin