Czech Open ve znamení velkého úspěchu

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 30.03.2015

Přes 300 závodníků, 33 výprav, přes 6 zemí Evropy. Taková byla účast na letošním Czech Openu v Nymburku. Naši školu reprezentovalo 15 závodníků, což byl největší počet za posledních 5 let.

Tradičně začala soutěž disciplínou sestav. První do boje zasáhla Iva Matějková, dvojnásobná medailistka ze Slovinska. Bohužel hned v prvním kole narazila na lepší soupeřku a její pouť za další medailí skončila. Hned za ní se utkali o svou první medaili bratři Zatloukalovi, pro které to byly první závody. Oba prošli přes prvního soupeře, ale přes svého druhého prošel už jen starší z bratrů Radek. Toho zastavil v boji o postup do finále až třetí soupeř a to znamenalo bronzovou medaili.

V kategorii červených pásků jsme měli hned tři zástupce. Tomáš Hrbáček kužel hned v prvním souboji prohrál. Lukáš Hrbáček i Lukáš Martiník postoupili přes prvního borce, ale Lukášova pouť skončila hned na tom další a skončil také bez medaile. Za to Lukáš s přehledem porážel jednoho soupeře za druhým a dokráčel si až pro zlatou medaili. Seniorky modré pásky měli zastoupení v podobě naší Magdalény Pavlíčkové. Ale ta bohužel sestavu zkazila a vypadla.

Žákovské modré pásky byly klasicky nejvíce obsazeny. Celkem 35 lidí. Daniel Přibyla i Lukáš Pavelek kráčeli vítězství po vítězství až se Daniel zastavil těsně před medailovými pozicemi na 5.místě, kdy prohrál nejtěsnějším možným rozdílem. Lukáš Pavelek měl o trochu více štěstí a postoupil o jedno kolo dál, což znamenalo zisk další bronzové medaile. Michaela Lampartová v kategorii juniorek červených pásků bohužel svou sestavu zkazila, stejně jako Kristýna Pravdová v kategorii černých pásků seniorek což znamenalo vypadnutí bez medaile. Martin Tomášek si vybojoval v modrých páscích seniorů krásnou bronzovou medaili. Stejnou medaili získal i Jan Vrchovecký v druhých danech seniorů. Kamil Tihelka se dostal až do finále čtvrtých danů seniorů, kde ale ve finále spletl svou sestavu, což znamenalo zisk stříbrné medaile. Po sestavách jsme tedy měli jednu zlatou, jednu stříbrnou a čtyři bronzové medaile.

Následovaly boje. Lukáš Pavelek postoupil v kategorii do 38 kg přes jednoho soupeře, což bohužel na zisk medaile nestačilo. Lukáš Hrbáček prohrál hned svůj první boj v kategorii do 44 kg, ale jeho další dva kolegové ve stejné váhovce došli až do úplného finále a cesta to byla trnitá a bolestivá. Ale nakonec se Daniel Přibyla utkal s Lukášem Martiníkem ve finále této váhovky a šťastnější byl Lukáš Martiník a získal své druhé zlato na této soutěži. Tomáš Hrbáček bohužel také prohrál v kategorii do 50kg hned úvodní zápas a vypadl mez medaile.

Poslední disciplína toho dne byla speciální přerážení. Tady soutěžil pouze Lukáš Martiník. Zlatou medaili suverénně získal borec z Karviné, ale o druhé a třetí místo se rozeskakovalo hned šest závodníků. Byly to dlouhé nervy, ale nakonec si vyskákal stříbrnou medaili a završil tak svou pouť za titulem – NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ ŽÁK CZECH OPEN.

Tímto skončil první soutěžní den- Celkově jsme získali 2 zlaté, 3 stříbrné a 4 bronzové medaile.

Druhý soutěžní den se týkal už jen naší juniorky Míši a seniorů. Začalo se hned zhurta a to bojem. Martin Tomášek narazil na vítěze kategorie a nepostoupil. Michaela se bohužel trošku zalekla reprezentantky, což ji stálo vítězství v jinak velmi těsném boji. Kristýna Pravdová neohroženě nastoupila do bojů v kategorii do 58kg a přes svou první soupeřku doslova přejela až do finále, kde na ni čekala reprezentantka Martina Kopecká. Dvoukolový vyrovnaný boj bohužel nakonec vyhrála soupeřka což do koše medailí přihodilo stříbrnou medaili. Jan Vrchovecký v kategorii do 85kg skvělou taktikou a rychlostí prošel až do finále, kde se postavil druhému reprezentantovi. Ale i tady projevil zkušenosti a vyhrál poměrně s přehledem a zlatá medaile se mu hezky houpala na krku. Poslední závodník v boji, Lukáš Martiník, nastoupil v nejtěžší kategorii nad 85 kg. I když to bylo těžké a ve finále nastoupil proti rivalovi a momentálnímu nejúspěšnějšímu reprezentantovi na domácích soutěžích v této váhovce Fialovi z Třebíče, těsně vyhrál a s úsměvem na tváři si šel pro svou zlatou medaili.

Další starty nás čekaly ve speciálním přerážení. Jan Vrchovecký bohužel nedal nominační techniku a jeho cesta za třetí medailí skončila dřív, než začala. To Kristýna Pravdová dala tři techniky z pěti což stačilo na stříbrnou příčku. Ještě úspěšnější byla Magdaléna Pavlíčková, která dala dvě techniky ze tří, což stačilo na zlatou medaili.

Poslední bylo silové přerážení. Lukáš Martiník i Kamil Tihelka do toho dali co to šlo, ale Lukáš dal pouze nominační techniku a to na medaili nestačilo. Kamil dal sice tři techniky z pěti a čtvrtou techniku nalomil, ale poslední soutěžící ho o bod předběhl, což znamenalo smolné čtvrté místo.

V konečném součtu opavský oddíl získal 5 zlatých, 5 stříbrných a 4 bronzové medaile a jako bonus nejúspěšnějšího žáka soutěže.

admin