Czech Open 2016

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 24.03.2016

O víkendu 19.3. a 20.3. se v Nymburku konaly mezinárodní závody. Závodníci z 11 států (Řecko, Finsko, Rusko, Polsko, Slovensko, Grónsko, Francie atd.), dali dohromady 375 lidí. První den byly na programu všechny disciplíny žáků a všechny kategorie sestav všech věkových kategorií.
Bohužel se našim žákům-Lukáši Pavelkovi a Danielu Přibylovi-nezadařilo a v kategorii červených pásků vypadli bez medaile. Se stejným výsledkem dopadl i čerstvý junior Lukáš Martiník,seniorka Kristýna Pravdová i Michaela Lampartová. Za to Magdaléna Pavlíčková suverénně vyhrála kategorii seniorek modrých a červených pásků a Jan Vrchovecký, po velmi tvrdém finále, ve kterém padly dvě remízy, získal zlatou medaili v kategorii druhých danů.
Dále už závodili jen naši žáčci. Ve speciálním přerážení se bohužel nenominovali a v boji získal bronzovou medaili Lukáš Pavelek, kterému vrátil porážku jeho rival Vojta Kropáč z Frýdku.
Druhý den začal rovnou kategorií bojů. První šel na řadu Lukáš Martiník. Při své premiéře mezi juniory bohužel narazil na svého starého známého rivala ze žáků, Jakuba Tvardka. Byl to tvrdý boj, ale bohužel měl Jakub celou dobu zápas ve svých rukou a Lukáš odešel poražen.
Druhá byla Míša. Ta bohužel neměla, z důvodu dlouhé nemoci, natrénováno jak bylo potřeba a navíc hned dostala za úkol porazit reprezentantku. Snažila se do poslední vteřiny, ale nepodařilo se a také odešla poražena.
Po obědě vyrazila do boje Kristýna. Probojovala se přes finskou závodnici do finále, kde na ni čekala kamarádka z reprezentace Jana Kovářová. Bohužel Kristýna nenašla účinnou zbraň a podlehla a odnesla si stříbrnou medaili.
Poslední šel do boje Honza. Ten bohužel už delší dobu trpí nataženým tříslem a tak raději po prvním vyhraném zápase nad slovenským reprezentantem odstoupil, aby se šetřil na Mistrovství Evropy, které je za necelý měsíc.
Pak nás ještě čekala disciplína T-Ki. Magdě nenastoupily soupěřky a tak si dvěmě technikama ze tří vyskákala zlatou medaili. Kristýna Pravdová měla cestu k medaili trochu trnitější. Skoro kompletní seniorská reprezentace se utkala a Kristýna si vybojovala po dlouhém boji další stříbrnou medaili.
Takže celková bilance byla po těchto závodech je - 3 zlaté, 2 stříbrné a 1 bronzová medaile.
A nakonec jedna trapná, ale veselá historka.
Odjížděli jsme s tím, že nikdo nemůže získat pohár pro nej závodníka své kategorie, protože jediné aspirantce, Magdě, se druhá medaile nepočítala, kvůli počtu závodníkům měnším něž čtyři, ale na cestě autem domů, mi přišla sms, že se MAGDALÉNA PAVLÍČKOVÁ STALA NEJ)SPĚŠNĚJŠÍ SENIORKOU B. Z tohoto důvodu není bohužel fotka Magdy s pohárem, ale pokusím se napravit, protože na pumpě v Mohelnici nám kamarádi z Ostravy pohár předali a Magda už svůj pohár má doma:)

admin