Czech Open 2018

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 18.03.2018

Czech Open je největší mezinárodní soutěž v České republice a opět se jí zhostil Nymburk.
Celkem 462 závodníků z 15 zemí se utkalo o víkendu 17.3.-18.3. o nádherné medaile a poháry. Tato soutěž je brána jako generálka před Mistrovstvím Evropy, které se koná na konci dubna.
Z našeho oddílu se vydala výprava 12ti odvážných, kdy polovina závodníků jela spíše na zkušenou, než pro medaile. Ale naštěstí mě velmi milep překvapili.
Začnu našimi nejmenšími, Adam Lukáš a Ondřej Špaček. Pro oba první velké závody. Stejná kategorie žlutých pásků a nervozita. Ale oba svůj první zápas vyhráli. Ondra už bohužel v druhém boji prohrál těsně 3:2, ale Adam postoupil dál a získal parádní třetí místo, kdy prohrál až souboj o finále.
Natálie Paščáková, i když je to už docela zkušená závodnice, neměla štěstí a prohrála hned svůj první zápas a odešla bez medaile. Klára Hajková už měla více štěstí. V sestavách sice vypadla těsně před medailemi, ale v boji si to vynahradila a získala bronzovou medaili.
Nikol Gebauerová byla také na svých prvních závodech a byla značně nervózní. Ale nakonec nebylo proč, dvakrát postoupila v kategorii zelených pásků a byla ve finále. V něm sice podlehla soupeřce, ale zisk stříbra na prvních závodech je velkým úspěchem a příslibem do budoucna.
Lukáš Martiník už byl naopak v pozici extra zkušeného a navíc juniorského reprezentanta. Hlavní naděje jsme dávali do sestav. Plán vycházel a Lukáš vyhrával až pak..pohroma. Lukáš zapomněl svou sestavu a musel souboj vzdát. V boji podlehl tvrdému Estonci a tak pro něj skončili tyto závody bez medaile.
Ondřej Grulich byl další. Sice věkem senior, ale účastí na závodech benjamínek. První velké závody a hned medaile. V zelených páscích získal bronzovou medaili.
Jan Vrchovecký měl bohužel smolný den. V sestavách druhých danů získal ve velké konkurenci stříbro, ale pak přišel na řadu boj a tam musel Honza vzdát, protože chytnul do lýtek obrovské křeče a nebyl schopen rychlého pohybu tudíž musel vzdát jak tento zápas, tak i speciální přerážení a odešel bez medaile.
Martin Zatloukal bohužel v sestavách vypadl těsně pod stupínkem a v boji se mu také nepoštěstilo. Ten samý osud potkal i Radka. V sestavách po nadějném prvním kole bohužel vypadl a v boji sice ukázal bojovnost, ale zkušenější borec si své vítězství pohlídal a tak i Radek odešel bez medaile.
Kristýna Pravdová si v sestavách černých pásků dokráčela suverénně do finále této kategorie, ale i ona ve finále svou sestavu nedocvičila a tak si odnesla stříbro. V boji měla Kristýna nejdříve smůlu, kdy ji spojili s vyšší váhovkou, ale i tam si nakonec odnesla stříbrnou medaili. Ve speciálním přerážení se bohužel nepodařilo získat medaili.
A nakonec Lukáš Pavelek. Od něj jsme čekali jen mety nejvyšší a...nezklamal. V sestavách sice ve finále podlehl a bral pouze stříbro, ale v boji i speciálním přerážení nenašel přemožitele a naprosto s přehledem získal dvě zlaté medaile. Celkově tak opět získal pohár a titul nejúspěšnější starší žák Czech Open 2018.
Všem moc gratuluji.

admin