Druhé kolo Ligy taekwon-do a splněný úkol

Autor: Kamil | Datum: 23.05.2013

V sobotu 18.5. se v brněnské Hale Vodově konalo druhé kolo Ligy Taekwon-do ITF . Náš tým tam jel s jasným úkolem - vrátit se, po pokaženém prvním kole, zpátky do hry a porazit všechny.

V tomto kole nás čekali jako soupeři týmy Olomouce, Karviné a Brna. Do týmu se vrátily velké posily, uzdravený Marek Vinárek a Lukáš Martiník. Proto jsme si věřili. První zápas s Olomoucí jsme vyhráli 6:2, po výhrách Jiřího Meleckého, Jana Vrchoveckého a Martina Raidy. Druhý zápas s Karvinou měl trochu dramatičtějsí půběh. Po prvních třech zápasech jsme prohrávali 4:2 a museli jsme vyhrát zbylé dva zápasy, abychom neprohráli. Nakonec jsme vyhráli 6:4 po výhrách Marka Vinárka, Martina Žídka a Jana Vrchoveckého a my si mohli oddychnout. Poslední zápas nás čekal s domácím Brnem, které si ze dvou svých předešlých zápasů neslo remízu a výhru. I tento souboj jsme nakonec zvládli a vyhráli 6:2 po výhrách Martina Raidy, Jana Vrchoveckého a Marka Vinárka. Po těchto výhrách si z Brna odvážíme 6 bodů a celkově třetí místo za Třebíčí a před Brnem. Ovšem pokud chceme obhájit loňské vítězství, musíme porazit zatím jistě kráčející tým bez jediné porážky a to tým Frýdku - Místku. Takže do dalšího kola, které se koná 15.6. v Opavě, nám držte palce a přijďte nás podpořit.

V pyramidě mistrů se utkali čtyři čeští závodníci se čtyřmi zahraničními borci ze Slovinska, Anglie a Ruska. Po velmi krásných soubojích nakonec opět obhájil své prvenství Martin Kosík z Frýdku - Místku. V rámci projektu Bojujeme=Pomáháme se vybralo 8500,- na chodítko pro Pavla Matějíčka Takže 15.6. v Opavě!!

admin