Grand prix Lipník

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 02.02.2016

Poslední lednovou sobotu se v Lipníku nad Bečvou uskutečnil první ročník Grand Prix Lipník. Tato soutěž měla za cíl nejmenším cvičencům přiblížit závodní atmosféru. Soutěžilo s disciplínách pro ty nejmenší, kdy se bojovalo na první dotyk ruky, nebo braní šerpy, až po klasický boj větších cvičenců.
I přes nižší počet účastníků, měl každý dostatek soubojů. Souboje probíhali systémem každý s každým, což vyloučilo možnost blbého losu a medaile byla o to cennější.
Z našeho oddílu se závodů zúčastnili čtyři závodníci – bratři Zatloukalové, Lukáš Pavelek a benjamínek výpravy Natálka Paščáková. Bratři Zatloukalové se poprvé na závodech prali dle klasických sportovních pravidel, a proto se jim ještě příliš nedařilo a na medaili dosáhl pouze starší Radek, ale je nutno zmínit, že byli v kategorii pouze dva. To Lukáš Pavelek potvrdil své kvality ostříleného borce a obě své kategorie suverénně vyhrál a odvezl si dvě zlaté medaile a titul nejlepšího bojovníka s nejčistší technikou. A nakonec Natálka. Ta s úsměvem na tváři nejdříve vyhrála v kategorii na první dotyk i nad klukama a poté i v kategorii braní šerpy, kdy celkově z osmi startů prohrála pouze jednou.
Patří ji velká gratulace a doufejme, že to takhle půjde i dálJ

admin