Jak dopadlo velké soustředění?

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 22.08.2014

Na začátku srpna proběhlo velké společné soustředění škol z Frýdku – Místku, Opavy a Karviné. Bylo to vůbec poprvé, co se něco takového událo. Celkový počet 130 účastníků dal všem organizátorům a trenérům pořádně zabrat. Navíc počasí nám úplně nepřálo a tak se mnohdy muselo značně improvizovat.

Dny začínali budíčkem a rozcvičkou v sedm hodin ráno. Někteří si na to za celých deset dnů nezvykli. Poté následovala snídaně formou švédského stolu, kde si každý našel něco, co mu chutnalo.

A pak už to začalo, série tréninků, kdy si každý mohl vybrat, protože vždy bylo na výběr minimálně ze tří druhů tréninků od technik až po sebeobranu či brazilské Ji jistsu. Navíc v průběhu týdne přijela řada zahraničních hostů z Ruska a Polska, kteří dětem ukázali nové věci a řadu tréninků také vedli.

Celý týden provázely týmové hry jako např. maršál a špión, předvádění pohádek, stavění bunkrů apod. Ale i hry pro jednotlivce jako např. vodní bitva.

Ve volném čase se promítaly kreslené filmy, hrály deskové hry, nebo se koupalo v bazénu. Před spaním se četly nejmenším dětem pohádky.

Všem patří poklona, že na středečním výletu ušli celých 24km, kdy pro ně byla odměna v dosažení nejvyššího vrcholu Jeseníků Pradědu.

Šikovní cvičenci mohli na konci soustředění složit zkoušky na barevné pásky- kupy. Doufám, že se všem soustředění líbilo a příští rok to zopakujeme. Fotky již brzy ve fotogalerii.

admin