Jak to dopadlo v Brně na MČR?

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 30.11.2014

Tento rok hostilo Mistrovství České republiky Brno. Moderní hala Campus pojmula 6 ringů, na kterých se ve dvou dnech utkalo přes čtyři sta soutěžících ve všech katerogiích, věkových skupinách i disciplínách.

První soutěžní den se týkal pouze žáků, seniorů a veteránů. Jak už počet závodníků napovídal, kategorie byly velmi slušně obsazeny a tak nehrozilo, že by si někdo o medaili nemusel zabojovat.

První šla s kůží na trh Ivana Matějková v sestavách zelených pásků. Její bilance z předešlých závodů byla velmi pěkná, co start, to medaile. Tady bohužel došlo k přetržení této vítězné šňůry a hned svůj první zápas prohrála. Útěchou může být, že to bylo s vítězkou této kategorie. Ale její starší kolegyně Magda Pavlíčková takovou smůlu neměla. Suverénně si šla za medailí, až se zastavila na zlatém stupínku a mohla se radovat ze zisku zlaté medaile. Pak byli na řadě žáci modré pásky. Lukáš Martiník, Lukáš a Tomáš Hrbáčkovi, Lukáš Pavelek a Daniel Přibyla se šli utkat s dalšími 38 závodníky. Byla to nejvíce obsazená kategorie z celé MČR. Až trochu překvapivě postupovali všichni opavští zástupci, kdy bratři Hrbáčci a Daniel Přibyla vypadli až těsně před medailovými pozicemi. Lukáš Pavelek a Lukáš Martiník se rvali ještě o trochu lépe a vybojovali si bronzové pozice. To samé se povedlo i Martinu Tomáškovi v seniorech, který si také odváží bronzovou medaili ze sestav modrých pásků v seniorské kategorii. Jan Vrchovecký, v kategorii druhých danů, padl až po velmi vyrovnaném boji s Filipem Gavlasem, který je úřadující Mistr Evropy v této kategorii, kdy byl první výsledek remíza a rozhodl až druhý souboj, kde už měl větší štěstí soupeř.

Pak přišly na řadu boje. Tato disciplína byla bohužel zrcadlovým opakem úspěchu v sestavách. Jeden po druhém prohrávali své souboje hned v prvním zápase a ani jeden se medailově neprosadil.

V disciplíně speciálního přerážení si s námi štstí taky trochu zahrálo kostky. Nejdřív velký úspěch, kdy se Lukáš Martiník probojoval až mezi čtyři nejlepší, kteří se poté rozeskakovali o medaile. Ale poté se štěstí otočilo zády a Lukáš skončil na nepopulární čtvrté pozici.

Podobné to bylo i v týmech, kdy náš žákovský tým vypadl v sestavách, boji a ve speciálním přerážení si taky odnesl čtvrté místo.

Takto skončil první soutěžní den a na nedělní zápolení čekal už jen Martin Tomášek v boji seniorů B do 85 kg a Michaelu Lampartovou čekaly všechny disciplíny.

Neděle opět začala krásně, kdy Michaela v sestavách juniorek červených pásků suverénně porážela jednu soupeřku za druhou a došla až do finále. Po nervy drásajícím souboji rozhodčí vynesly verdikt, remíza. Musela rozhodnout sestava navíc, kde bohužel Michaela těsně prohrála a získala v uvozovkách pouze stříbrnou medaili.

V boji šel první na řadu Martin. Svého soupeře znal a vše bylo otevřené. Ale během celého boje nenašel na svého soupeře účinnou zbraň a i on svůj boj prohrál a na medaili se mohl dívat pouze z povzdálí. Pak se šla ukázat Michaela. Nepřálo nám štěstí, kdy hned v prvním kole narazila na reprezentantku. Prala se statečně a rozhodně nedala svou kůži lacino, ale nestačilo to a i ona se loučila s bojem bez medaile.

Takže celkově si opavský oddíl odvezl z Brna jednu zlatou, jednu stříbrnou a tři bronzové medaile. Je to málo? Dost? Moc? To už necháme na posouzení Vás, jediné co můžu slíbit, že příští rok začneme od znova a porveme se o ještě lepší výsledek.

Fotky v galerii.

admin