Kristýna Pravdová je dvojnásobná Mistryně Světa

Autor: Kamil Tihelka | Datum: 04.10.2017

Od pondělí osmnáctého září do čtvrtku 21.9. se konalo v severokorejském Pchjongjangu seniorské Mistrovství Světa v Taekwon-du ITF.
Naše republika vyslala na tuto akci sedm závodníků a to šest seniorek a jednoho seniora. Z našeho oddílu se nominovala Kristýna Pravdová, která přípravě na toto Mistrovství podřídila veškerý svůj volný čas od června až do září.
Ale tato velká dřina se vyplatila. Nominovala se do seniorského týmu pro disciplíny boj (matsogi), silové přerážení (wiryok), speciální přerážení (tukgi) a náhradnice pro týmové technické sestavy (tul).
V individuálních disciplínách se nominovala do disciplíny tul I.danů a matsogi – 63 kg.
Hned první den si Kristýna splnila svůj sen, protože po výhrách nad estonskou získala nádhernou bronzovou medaili v tulech, kdy ji cestu do finále zahradila až domácí favorizovaná korejská závodnice. A navíc si odváží bronz v této disciplíně i s týmem.
Další den se bohužel Kristýně nepodařilo v matsogi projít prvním kolem, kdy byla nad její síly ruská soupeřka.
Ale tohle všechno si Kristýna vynahradila, kdy třetí den se svým týmem získala hned tři medaile.
V matsogi se rvaly jako lvice a urvali další bronzovou medaili a pak už přišla vyloženě krasojízda, kdy v disciplíně tukgi třetí Mistrovství po sobě nenašly přemožitelky a odnáší si zaslouženou zlatou medaili a titul týmových Mistryň Světa. Další zlatou medaili a stejný titul poté ještě získaly v disciplíně wiryok.
A jako třešnička na dortu je to, že česká výprava s pouhými sedmi lidmi obsadila v celkovém pořadí států třetí místo!!! Se ziskem dvou zlatých, dvou stříbrných a sedmi bronzových medailí.
Celkově si tak Kristýna domů veze dvě zlaté a dvě bronzové medaile z týmu a bronz z individuálních disciplín. Potvrdila tak svůj úspěch z letošního Mistrovství Evropy v anglickém Liverpoolu, kde si odvezla od každé medaile jeden kousek.

admin